Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Test LG Etna 2

Etna 2 to telefon ze sprzętową klawiaturą QWERTY, pozbawiony otwartego systemu operacyjnego. Jego głównym przeznaczeniem jest obsługa mediów społecznościowych, ale tak naprawdę, średnio się do tego nadaje.

Wykonanie i wygląd

Obudowa w całości została wykonana z plastiku całkiem dobrej jakości. Cała konstrukcja sprawia wrażenie solidnej. Wrażenie psuje tylko kiepsko spasowana pokrywa baterii, która trzeszczy, gdy się ją przyciśnie. Klawiatura została dobrze zaprojektowana i wygodnie się na niej pisze, co stanowi dużą zaletę Etna 2.

Menu i aplikacje

Telefon działa na autorskim systemie operacyjnym LG. Z tego powodu na urządzenie jest dostępnych niewiele aplikacji oraz gier i trzeba zadowolić się fabrycznymi narzędziami. Tych jest mało (przeglądarka, kalkulator, kalendarz, odtwarzacz audio oraz wideo itd.) i odstają one od dzisiejszych standardów. Najbardziej jest to widoczne w programie do obsługi Facebooka, w którym aktualizacje wydarzeń trzeba przeprowadzać ręcznie. Jest on przy tym dosyć ułomny, co w przypadku tego typu urządzenia jest dużą wadą. Innym problemem jest brak aplikacji przeznaczonych innym portalom społecznościowym (Twitter, MySpace itd.).

Oprogramowanie działa całkiem sprawnie, o ile wykorzystana karta pamięci nie jest większa niż 4 GB. W innym przypadku system bardzo się zacina.

Wyświetlacz

Zamontowany ekran LCD ma 2,4 cala (240×320 pikseli) i pozbawiony jest panelu dotykowego. Wyświetlany obraz jest przeciętnej jakości, ale czytelność w słońcu stoi na wyższym poziomie, niż w przypadku innych telefonów producenta z tego okresu.

Aparat

Ma 2 Mpix i robi słabe zdjęcia nawet w dobrych warunkach. Aparat rejestruje niewiele szczegółów, kolory są wyblakłe, a rozdzielczość znacznie odstaje od dzisiejszych standardów. Sytuację dodatkowo pogarsza brak diody doświetlającej i autofokusa, więc o zdjęciach z bliskiej odległości albo w nocy można zapomnieć (problem z ustawieniem ostrości).

Kamerka umożliwia nagrywanie wideo, ale jakość obrazu jest tak niska, że w ogóle nie warto zawracać sobie głowę tą funkcją.

Multimedia i Internet

Niestety, Etna 2 nie jest urządzeniem multimedialnym. Tak naprawdę, nadaje się tylko do słuchania na nim muzyki. Mały ekran i słaba wydajność uniemożliwiają wygodne oglądanie filmów czy przeglądanie stron internetowych (te często w ogóle się nie wczytują ze względu na ograniczoną ilość pamięci operacyjnej). Nawet media społecznościowe działają słabo ze względu na brak obsługi 3G i Wi-Fi.

Do telefonu konieczne jest też dokupienie karty pamięci, ponieważ wbudowane jest jedynie 15 MB, czyli około 3 piosenki.

Wydajność

System działa sprawnie, chyba że telefon wyposaży się w kartę microSD powyżej 4 GB. Niestety, telefon ze względu na oprogramowanie ma bardzo ograniczone możliwości i trudno go dlatego porównywać z dzisiejszymi smartfonami.

Bateria

Bateria wytrzymuje około 3 dni pracy, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem.

Podsumowanie

Nazwa tego modelu może się kojarzyć z pewnym wybuchowym wulkanem, ale poza tym jednym faktem jest to nieciekawe urządzenie, którego wybór nie jest dobrym pomysłem. Jeśli ktoś koniecznie potrzebuje telefonu z klawiaturą QWERTY, to lepiej zainteresować się słuchawkami BlackBerry (np. Curve 9300) lub np. HTC Cha Cha. Będą miały one większe możliwości i niewiele wyższą cenę.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button