Recenzja LG G2 mini

LG G2 Mini
Smartfon ze średniej półki cenowej z 2014 roku. Model ten jest pomniejszoną wersją ówczesnego, flagowego modelu LG, czyli LG G2. Niestety, poza nazwą i wyglądem oba urządzenia dzieli technologiczna przepaść. Jeśli jednak pominie się fakt żerowania na rozpoznawalności tej serii, to G2 mini okazuje się całkiem udanym przedstawicielem średniej półki cenowej, który pod kilkoma względami wyraźnie odróżnia się od konkurencji.

1. Wykonanie i wygląd

Początkowo smartfon nie prezentuje się zbyt okazale. Błyszczący, podatny na zarysowania plastik nie robi zbyt dobrego, pierwszego wrażenia. Trzeba też mieć świadomość, że 13 cm długości trudno uznać za „mini”, dlatego szukając naprawdę małego smartfona warto zainteresować się np. kompaktową, aczkolwiek starszą i mniej wydajną Sony Xperią Tipo. Jednak po wzięciu urządzenia do ręki okazuje się ono niesamowicie poręczne i małe, jak na rozmiar zastosowanego w nim ekranu. LG G2 mini jest np. mniejszy od HTC One mini, mimo że wyposażono go w większy o 0.4 wyświetlacz. Producent osiągnął efekt ten m.in. dzięki maksymalnemu zwężeniu przedniej ramki, co kojarzyć się może w większym bratem smartfona (LG G2). Charakterystyczną cechą tego modelu jest również umieszczenie przycisków funkcyjnych w okolicach tylnego aparatu, dzięki czemu krawędzie obudowy pozbawione są jakichkolwiek klawiszy. Rozwiązanie to wymaga przyzwyczajenia, ale na dłuższą metę okazuje się dosyć praktyczne. Niestety, producent zrezygnował ze świecącej się obwódki przycisku zasilania, która np. w LG G2 pełniła funkcję diody powiadomień.

Co ciekawe, G2 mini umożliwia wymianę baterii, co jest coraz rzadszą cechą w produktach tego producenta. Z interesujących elementów obudowy warto jeszcze wspomnieć o podwójnej kratce głośnika na dolnej krawędzi. Niestety, tylko jedna z nich skrywa nagłośnienie, gdyż pod drugą znajduje się mikrofon.

53
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze