Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Test LG GT505

Tani telefon z ekranem dotykowym z 2009 roku, pozbawiony otwartego systemu operacyjnego. Z tego powodu jest on niezbyt interesujący z punktu widzenia dzisiejszego użytkownika.

Wykonanie i wygląd

Urządzenie w całości wykonano z plastiku kiepskiej jakości, ale za to ma niską wagę (98g). Spasowanie elementów również pozostawia trochę do życzenia. Ekran jest pokryty tworzywem sztucznym (wymaga tego oporowy panel dotykowy) co może być problemem gdyż jest mniej odporny na zarysowania, niż szkło. Jedynym interesującym elementem obudowy jest kieszeń, w którą schować można rysik. Wizualnie telefon prezentuje się bardzo przeciętnie i raczej nie zwróci niczyjej uwagi.

Menu i aplikacje

GT505 działa dzięki autorskiemu systemowi operacyjnemu LG. To oznacza że interfejs pracuje poprawnie i jest dobrze dostosowany do obsługi dotykiem. Nie jest tez zbyt skomplikowany i niemal każdy powinien sobie z nim poradzić. Na system dostępnych jest niewiele aplikacji i gier, więc użytkownik skazany jest na fabryczne narzędzia. Są to m.in. przeglądarka internetowa, kalkulator, kalendarz, aplikacja do obsługi GPS-a Wisepilot i kilka innych. Brakuje programów do korzystania z mediów społecznościowych i wielu innych aplikacji znanych z Android czy iOS.

Wyświetlacz

Zamontowany ekran LCD ma 3 cale (240×400 pikseli) i pokryty jest oporową warstwą dotykową. Jakość wyświetlanego obrazu z dzisiejszego punktu widzenia jest po prostu słaba. Szczególnie źle wypada czytelność w słońcu, która jest na bardzo niskim poziomie.

Oporowe ekrany dotykowe są już obecnie rzadkością, i dobrze bo ich precyzja pozostawia wiele do życzenia. Aby wywołać jakość akcję należy docisnąć panel, co często powoduje wybranie niepożądanej opcji, lub problemy z przewijaniem np. menu.

Aparat

Matryca ma 5 Mpix i robi całkiem przyzwoite zdjęcia, jak na tak wiekowe urządzenie. Fotografie są szczegółowe i widać na nich niewiele kolorowego szumu. Sytuacja znacznie się pogarsza w ciemnym otoczeniu, ale to normalne w przypadku większość smartfonowych aparatów. Znacznie poniżej akceptowalnego poziomu plasuje się za to jakość nagranych kamerką filmików.

Multimedia i Internet

GT505 dobrze sprawdza się w roli odtwarzacza muzycznego, dzięki ponadprzeciętnej jakości muzyki na słuchawkach i głośniku. Żeby nie było zbyt pięknie, urządzenie nie ma gniazda słuchawkowego mini jack, więc trzeba korzystać z przejściówek. W przypadku odtwarzania wideo telefon nie obsługuje większości popularnych formatów, a te obsługiwane żeby się nie ciąć, muszą być słabej jakości. Przeglądanie Internetu jest możliwe, ale tylko w ostateczności. Urządzenie ma problemy z płynną obsługą stron. Sytuację ratuje trochę obsługa sieci 3G, która przyspiesza wczytywanie witryn.

Żeby móc cieszyć się multimedialnymi treściami na telefonie, konieczna jest karta pamięci, ponieważ w urządzenie wbudowano tylko 60 MB.

Wydajność

Dzięki zamkniętemu systemowi operacyjnemu GT505 nie potrzebuje wydajnych podzespołów, chociaż do płynności działania interfejsu i wbudowanych funkcji można mieć pewne zastrzeżenia.

Bateria

Bateria jest najmocniejszą stroną tego telefonu. Przy wykorzystaniu funkcji związanych z komunikacją wytrzymuje ponad 2 dni, co jest dobrym wynikiem. Niestety, osiągnięty on został dzięki ograniczonemu systemowi operacyjnemu.

Podsumowanie

To jeden z najtańszych telefonów z dotykowym wyświetlaczem, który wyposażono w obsługę łączności Wi-Fi oraz 3G. Jednakże powstał on w 2009 roku i jest po prostu stary. Pod każdym względem ustępuje nawet najtańszym smartfonom. Oporowy ekran i ograniczony system operacyjny to jego najistotniejsze wady. I właśnie dlatego lepszym pomysłem będzie np. zakup działającego na Androidzie LG L5 II lub HTC Desire 300.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button