Test LG KP260

lg-kp260

LG KP260, to zwykły telefon z wysuwaną klawiaturą alfanumeryczną. Idealny dla osoby szukającej taniej, niezawodnej słuchawki np. do obsługi drugiego numeru.

Wykonanie i wygląd

Urządzenie wykonano z plastiku, co jest raczej standardem urządzeń z tej półki cenowej. Jest on przeciętnej jakości, ale nie sprawia wrażenia tandetnego, a dolna krawędź słuchawki dodaje jej charakteru. Mechanizm rozsuwający obudowę działa z odpowiednim oporem i jest solidny. Przemyślana jest też sporej wielkości klawiatura, na której dobrze się pisze.

Menu i aplikacje

Jest to typowy interfejs niedotykowych telefonów, który od lat się nie zmienia. Całość działa sprawnie, a brak rozbudowanych funkcji nadrabia niezawodnością. W telefonie znalazło się miejsce dla odtwarzacza muzycznego, kalendarza i notatnika.

Wyświetlacz

Jest jedną z największych wad telefonu. Ma 1,8 cala i rozdzielczość 128 x 160 pikseli. Z tego powodu obraz jest nieostry i fatalnej jakości. Nie najlepsza jest też jego czytelność w słońcu.

Aparat

W tanich telefonach jest to tylko dodatek. W tym przypadku ma on 1,3 Mpix i nadaje się tylko do zrobienia zdjęcia, które następnie ustawić można na tapetę telefonu. Zrzucanie fotografii na komputer nie ma większego sensu, bo ich jakość jest tragiczna, a te nocne są jeszcze gorsze.

Pozostaje jeszcze możliwość nagrywania filmików, ale ich jakość jest nieakceptowalna.

Multimedia i Internet

Z telefonu co najwyżej można posłuchać muzyki, ale to dopiero po skorzystaniu z karty pamięci, bo wbudowane jest tylko 5 MB (czyli ok. jedna piosenka!). Do żadnych innych zastosowań multimedialnych KP260 się nie nadaje.

Bateria

Jest największą zaletą tego telefonu i bez problemu może ona wytrzymać tydzień pracy. Wynik ten jest nieosiągalny dla wielu zwykłych telefonów. Z tego powodu może to być idealna słuchawka na wyjazd pod namiot, gdzie dostęp do prądu jest utrudniony.

Podsumowanie

Jest to dobry telefon zapasowy, który służyć ma tylko do komunikacji i nic się nie stanie, gdy zapomni się go przez kilka dni naładować. Trzeba jednak pamiętać, że nie nadaje się on jednak do jakichkolwiek bardziej zaawansowanych zastosowań, w przeciwieństwie do np. Nokii 6220 wyposażonej w świetny aparat.

Co nam się podoba

Rewelacyjna bateria pozwalająca na tydzień pracy bez ładowania
Wygodna klawiatura, na której dobrze się pisze
Niezawodne oprogramowanie
Bardzo niska cena
Dopracowany mechanizm rozsuwania
Odporny na upadki

Co nam się nie podoba

Strasznie słaba jakość wyświetlanego obrazu
Brak 3G utrudnia komfortowe korzystanie z Internetu
Nieobecność Wi-Fi zmusza do używania płatnej transmisji danych
Tragiczny aparat
Brak przedniej kamerki do autoportretów
Znikoma ilość wbudowanej pamięci zmusza do korzystania z kart microSD
Małe możliwości internetowe i multimedialne
Zamknięty system operacyjny, na który jest niewiele gier i aplikacji

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top