Recenzja LG L90: Największy z rodziny „L”

LG L90
LG skupia sporą uwagę na swojej całkiem popularnej linii smartfonów z serii L. Po udanych dwóch edycjach przyszedł czas na trzecią. LG L90 to najlepszy i najdroższy model ze wspomnianej rodziny z 2014 roku, który od swojego tańszego brata (LG L70) różni się trochę większym ekranem, szybszym procesorem oraz lepszymi aparatami (zarówno przednim, jak i tylnym).

1. Wykonanie i wygląd

Wizualnie oba modele są niemal identyczne i nie mając obu obok siebie, ich rozróżnienie jest bardzo trudne. Drażni też brak charakterystycznych elementów obudowy, co powoduje, że sprzęt ten niczym nie wyróżnia się na tle konkurencji. Słuchawka wyraźnie przypomina przy tym smartfony Samsunga, co nie każdemu przypadnie do gustu. Na szczęście, producent zdecydował się na wykorzystanie całkiem ładnej, chropowatej pokrywy baterii, a nie błyszczącej, tak jak ma to miejsce w przypadku jego konkurenta. Urządzenie jest przy tym lekkie, poprawnie spasowane i dobrze leży w dłoni. Nawet wykorzystany plastik należy ocenić pozytywnie, gdyż jest on w miarę dobrej jakości, a wyświetlacz chroni wzmacniane szkło Gorilla Glass 2. Niestety, spory ekran skutecznie utrudnia korzystanie z niego jedną ręką. Zawiedzione będą też osoby oczekujące od telefonu głośników stereo – kratownica na dolnej krawędzi to tylko atrapa, która ma za zadanie ładnie wyglądać.

54
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze