Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Test LG Prada 3.0

LG Prada 3.0 to stylowy smartfon, który niegdyś należał do najwyższej półki cenowej. W dniu swojej premiery wyróżniał się on nietypowym, kanciastym wyglądem. Nadal jest to jednak ciekawe, mogące się podobać urządzenie.

Wykonanie i wygląd

Obudowa w całości została wykonana z plastiku. W początkowych planach pokrywa baterii miała być skórzana, jednak producent doszedł do wniosku, że byłoby to za drogie rozwiązanie. W zamian pokryto ją dziwnym, nieschematycznym wzorem, który wygląda po prostu bazarowo. Plastikowa jest też srebrna ramka, która wygląda jednak całkiem nieźle (chociaż metal by ją uszlachetnił). Pomimo tych wad, Prada 3.0 wygląda naprawdę ładnie, minimalistycznie i charakterystycznie.

Menu i aplikacje

Urządzenie korzysta z Androida 4.0 (po aktualizacji), który został znacznie zmodyfikowany nakładką stworzoną tylko dla tego modelu. Jest ona… czarno biała. Do tego, wszystkie ikonki wyglądają, jak narysowane kredą. Efekt jest zjawiskowy, chociaż nie każdemu przypadnie do gustu. Dobrze komponuje się z minimalistycznym stylem obudowy. Niestety, czar pryska po doinstalowaniu jakiejkolwiek aplikacji ze sklepu Google. Ich ikonki są kolorowe i na tle pozostałych wyglądają źle, można je jednak podmieniać na którąś z przygotowanych przez producenta. Poza tym LG dodało trochę aplikacji oraz możliwość zrobienia z telefonu lusterka, dzięki przedniej kamerce (ukłon w stronę kobiet).

System działa szybko i sprawnie, głównie za sprawą dobrych podzespołów i optymalizacji. Smartfon bez problemu radzi sobie też z niemal wszystkimi grami i aplikacjami dostępnymi w sklepie Google.

Wyświetlacz

Zamontowany wyświetlacz LCD IPS 4,3cala (480 x 800 pikseli) jest świetnej jakości i charakteryzuje się niesamowitą jasnością 800 cd/m2, która zapewnia dobrą czytelność w słońcu. Wyświetlane kolory są dobrze odwzorowane i tylko głębia czerni ustępuje panelom AMOLED.

Aparat

Matryca ma 8 Mpix i robi dobre zdjęcia. Szczególnie w oczy rzuca się duża ilość zachowanych detali, które osiągnięto poprzez zrezygnowanie z algorytmów pozbywających się szumów z zdjęć (kolorowych plam). Wadą takiego rozwiązania jest duży spadek jakości fotografii robionych w słabych warunkach oświetleniowych.

Kamerka pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości Full HD (1080p). Jakość obrazu jest dość przeciętna. Telefon ma problemy z rejestrowaniem detali w gorszych warunkach oświetleniowych. Widoczne są też częste zmiany nasycenia kolorów w przypadku poruszania smartfonem. Nie mniej, jakość nagrań powinna zadowolić mniej wymagających użytkowników.

Multimedia i Internet

Jak każdy dosyć wydajny smartfon z dobrym ekranem, ten też dobrze sprawdza się podczas korzystania z multimediów. Bez problemu odtwarza filmy w rozdzielczości Full HD (1080p), chociaż w przypadku zamontowanego wyświetlacza jest to raczej sztuka dla sztuki, a wzrost jakości obrazu i tak nie będzie widoczny. Brzmienie odtwarzanej w słuchawkach muzyki pozytywnie zaskakuje. Telefon sprawnie radzi sobie też z grami 3D i przeglądaniem stron internetowych.

W obudowie znalazło się miejsce dla 8 GB wbudowanej pamięci, która rozszerzyć można kartami microSD.

Wydajność

Prada 3.0 korzysta z dwurdzeniowego procesora 1 Ghz i 1 GB RAM. Jednostka ta nie jest już nowa, ale nadal dobrze radzi sobie z aplikacjami i grami.

Bateria

Niestety, czas pracy na baterii wypada słabo i plasuje się poniżej rynkowej średniej. Korzystając z Internetu i komunikatorów trzeba być przygotowanym na codzienne ładowanie urządzenia.

Podsumowanie

Jest to świetne, chociaż niezbyt nowe urządzenie. O ile wygląd to kwestia gustu (chociaż nie można mu odmówić stylu), tak niezła wydajność, ekran i aparat są bezsprzecznymi zaletami tego telefonu. Niestety, jego cena też jest dosyć wysoka, a za mniejsze pieniądze można znaleźć wydajniejsze, chociaż mniej charakterystyczne smartfony (Np. LG L7 II lub Samsung Galaxy SII).

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button