Recenzje

Test LG S310

LG S310 to telefon z najniższej półki cenowej, którego przeznaczeniem są rozmowy telefoniczne i SMS-y. Nie ma on otwartego systemu operacyjnego, ale rekompensuje to świetną baterią.

Wykonanie i wygląd

Urządzenie w całości wykonano z przeciętnej jakości plastików, co w tak tanim sprzęcie nie razi. Spasowanie elementów jest przyzwoite, a sama słuchawka wygląda bardzo klasycznie, co w dobie wszechobecnych smartfonów można uznać za zaletę.

Menu i aplikacje

Brak ekranu dotykowego i nawigowanie po interfejsie klawiszami wymusiło producenta żeby wykorzystać klasycznego układu menu, w którym pogubić się w nim nie sposób. Telefon wyposażono w podstawowe funkcje, czyli kalendarz, przeglądarkę internetową, aplikacje do obsługi Facebooka i Twittera, odtwarzacz muzyczny i kilka innych. Niestety, na telefon jest dostępne niewiele dodatkowych aplikacji, dlatego zadowolić się trzeba tym, co fabryka dała.

Wyświetlacz

Ekran ma jedynie 2,2 cala i rozdzielczość 176 x 220 pikseli. Wyświetlany obraz jest kiepskiej jakości. Najgorzej wypada jego ostrość oraz kolorystyka, ale w zwykłym telefonie jest to do zaakceptowania.

Aparat

Matryca 3,2 Mpix robi słabe zdjęcia, które głównie posłużyć mogą za tapetę. Z drugiej strony, są one lepsze od tych, robionych przez inne urządzenia z tej samej półki cenowej. O fotografowaniu nocą można w przypadku S310 zapomnieć. Ujęcia są nieostre, pozbawione detali i po prostu brzydkie.

O ile kamerka pozwala na nagrywanie wideo, tak lepiej sobie tą funkcję nie zawracać głowy. Na filmikach niewiele widać, a ich jakość porównać można do tej z pierwszych telefonów z aparatami.

Multimedia i Internet

S310 nie jest urządzeniem multimedialnym, ale może zastąpić odtwarzacz muzyczny. Niestety, w tym celu trzeba zaopatrzyć się w przejściówkę, bo telefon nie ma wyjścia słuchawkowego mini jack 3,5 mm. Oczywiście przeglądanie Internetu czy serwisów społecznościowych na tak małym ekranie to ostateczność. Sytuację dodatkowo pogarsza brak łączności 3G, bez której witryny ładują się bardzo powoli.

Telefon ma wbudowane jedynie 15 MB pamięci (czyli ok. 3 piosenki MP3), dlatego chcąc słuchać na nim muzyki, użytkownik skazany jest na korzystanie z kart microSD.

Bateria

Czyli największa zaleta tego modelu. W stanie czuwania jest ona w stanie wytrzymać ponad miesiąc, co jest wynikiem nieosiągalnym dla zdecydowanej większości komórek. W normalnych warunkach spokojnie wytrzymuje ona ponad 4 dni.

Podsumowanie

Jest to całkiem przyzwoity telefon, który dobrze sprawdza się w roli narzędzia do klasycznej komunikacji. Rewelacyjna bateria czyni z niego perfekcyjną drugą słuchawkę, gdy pierwszą jest np. smartfon. Oczywiście, nie nadaje się on do niczego poza rozmowami i SMS-ami, ale trudno oczekiwać po takim urządzeniu czegoś innego. Ciekawą alternatywą dla tego modelu może być równie tania i odporna na uderzenia Nokia 100.

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close