Recenzje

Test Motorola VE538

Motorola VE538, to klasyczny telefon pozbawiony ekranu dotykowego i otwartego systemu operacyjnego. W zamian, użytkownik otrzymuje niezawodne i proste w obsłudze urządzenie pozbawione zbędnych funkcji.

Wykonanie i wygląd

Słuchawka w całości zrobiona jest z przeciętnej jakości plastiku, czego można się spodziewać po tak tanim sprzęcie. Uwagę zwraca dobrze wyprofilowana, alfanumeryczna klawiatura i niewielki przycisk kierunkowy, służący do nawigacji po interfejsie. Niestety, dla osób z większymi dłońmi może okazać się on za mały. Pokrywa baterii przykuwa wzrok dzięki perforowanej powierzchni oraz krzykliwym kolorom niektórych elementów, co przypadnie do gustu dzieciom.

Menu i aplikacje

Obsługa telefonu jest bardzo prosta, a menu typowe dla urządzeń z niedotykowym ekranem. Słuchawka wyposażona jest tylko w podstawowe funkcje, chociaż znalazło się też miejsce dla aplikacji e-mail, serwisów Google czy odtwarzacza muzycznego.

Wyświetlacz

Trudno oczekiwać po dwucalowym panelu cudów. Jest, działa i niczym się nie wyróżnia. Na pewno nie nadaje się do multimedialnych zastosowań lub długotrwałego przeglądania Internetu.

Aparat

Słuchawkę wyposażono w matrycę 2 Mpix, która nadaje się jedynie do zrobienia zdjęcia na tapetę. Brak diody doświetlającej uniemożliwia fotografowanie nocą oraz zrobienie z telefonu latarki.

O nagrywaniu wideo powiedzieć można tylko, że jest, ale jakość rejestrowanego obrazu stoi na nieakceptowalnie niskim poziomie.

Multimedia i Internet

VE538 otwiera pliki wideo MP4 i WMV. Jednak ich jakość musi być naprawdę niska, by działały płynnie, a oglądanie czegokolwiek na tak małym ekranie mija się z celem. Pozostaje jeszcze możliwość słuchania z telefonu muzyki, ale brak standardowego wyjścia mini jack 3,5 mm, radia FM oraz słuchawek w zestawie skutecznie do tego zniechęca. Lepiej wypada jakość połączeń głosowych, która jest przeciętna.

Do tego trzeba dodać konieczność zakupu karty microSD (o ile ktoś chce zrobić z telefonu odtwarzacz), ponieważ wbudowanej pamięci jest tylko 10 MB (ok. dwie piosenki).

Bateria

Zamontowane ogniwo spokojnie wytrzymuje 4 dni pracy, a czas ten można dodatkowo wydłużyć wyłączając 3G (w tego typu telefonie i tak jest ono zbędne). Dzięki temu VE538 może świetnie sprawdzić się jako dodatkowy telefon.

Podsumowanie

Jest to dobra propozycja dla osoby szukającej telefonu, a nie smartfona. Jego ograniczone funkcje przestają mieć wtedy znaczenie, a na pierwszy plan wychodzi długi czas pracy na baterii i niezawodność. Niestety, sporym mankamentem jest bark gniazda mini jack 3.5 mm, radia FM oraz słuchawek w zestawie. Znaleźć je jednak można w Nokii Asha 203.

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close