Recenzja myPhone Metro

myphonemyphone-6500-metrotelefony
Ocena Teleguru: 31 /100
myphone-6500-metro-2-kopia

MyPhone 6500 Metro, to klasyczny telefon z klawiaturą, który wyróżnia się obsługą dwóch numerów jednocześnie. Poza tym jest to maksymalnie przeciętna słuchawka, która pod wieloma względami ustępuje starym Nokiom, Sony Ericssonom czy Samsungom.

Wykonanie i wygląd

Urządzenie wykonano z przeciętnej jakości plastików. Spasowanie elementów też nie jest najwyższych lotów, ale za te pieniądze trudno narzekać. Wygląd komórki bardzo przypomina np. Sony Ericssona K800. Szkoda jednak, że słuchawki nie wyposażono w funkcje znane z innych modeli producenta, czyli np. przycisku SOS czy latarki. Zastrzeżeń nie można za to mieć do klawiatury, która jest spora i wygodnie się z niej korzysta.

Menu i aplikacje

Oprogramowanie niczym się nie wyróżnia. Trudno się w nim pogubić i nie oferuje żadnych nadzwyczajnych funkcji. Znalazło się w nim miejsce na odtwarzacz muzyczny, radio FM, kalkulator kalendarz itd. Do tego dochodzi funkcja obsługi dwóch numerów jednocześnie, która po prostu działa. Trzeba jednak pamiętać, że podczas rozmowy nieużywana karta SIM staje się nieaktywna, aż do zakończenia połączenia. Niestety, na system dostępne jest bardzo mało dodatkowych aplikacji i gier, więc trzeba zadowolić się głównie fabrycznymi narzędziami.

Wyświetlacz

Ekran ma 2,4 cala (240 x 320 pikseli) i jest kiepskiej jakości. Kolory są wyblakłe, kontrast niski, a rozdzielczość negatywnie wpływa na ostrość, więc oglądanie na nim zdjęć wnucząt nie będzie zbyt przyjemne.

Aparat

Matryca ma 2 Mpix i robi kiepskie zdjęcia. Nie są one jednak całkiem beznadziejne i w ostateczności można użyć aparatu (o ile scena jest dobrze oświetlona). W gorszych warunkach oświetleniowych funkcję nagrywania wideo lub fotografowania należy omijać szerokim łukiem.

Multimedia i Internet

To nie jest urządzenie multimedialne. Można na nim posłuchać muzyki czy radia, dzięki wyjściu słuchawkowego mini jack, ale nic ponadto. Zapomnieć można o przeglądaniu Internetu, ponieważ wbudowana przeglądarka nie radzi sobie z otwieraniem większości stron, które wczytują się bardzo powoli.

Śmieszna jest też ilość wbudowanej pamięci, czyli 0,5 MB. Taka ilość nie starczy na zapisanie nawet jednej piosenki. Z tego powodu konieczny jest zakup karty microSD.

Bateria

Całkiem dobrze prezentuje się za to czas pracy na baterii, który wynosi około tygodnia. To dosyć przyzwoity wynik, który jest, niestety, efektem sporych kompromisów i niewielkiej liczby funkcji urządzenia.

Podsumowanie

Z jednej strony, jest stosunkowo niewiele słuchawek wyposażonych w funkcję dual SIM. Z drugiej jednak, tę część rynku zdominowała Nokia ze swoimi Ashami, do których Metro 6500 nawet trudno porównać. Jeśli ktoś szuka bardzo prostego telefonu z obsługą dwóch kart SIM, to może być to dobry wybór. Jeśli jednak ktoś nie potrzebuje tej funkcji, to jest cała masa starszych i ciekawszych urządzeń (np. Sony Ericsson K800 lub Nokia).

Plusy

Obsługa dwóch numerów jednocześnie
Bardzo niska cena
Kompaktowe wymiary i wygodna klawiatura alfanumeryczna
Dobry czas pracy na baterii

Minusy

Słaba jakość wykonania obudowy
Kiepski aparat, który przydaje się tylko w awaryjnych sytuacjach
Śmieszna ilość wbudowane pamięci zmusza do korzystania z karty microSD
Brak 3G utrudnia komfortowe korzystanie z Internetu
Nieobecność Wi-Fi zmusza do używania płatnej transmisji danych
Niespecjalny ekran, który zniechęca do korzystania z urządzenia
Brak latarki i skrótów znanych z innych telefonów producenta
Zamknięty system operacyjny, na który jest niewiele gier i aplikacji

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
4 / 10
Wyświetlacz:
2 / 10
Komunikacja:
2 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
4 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
2 / 10
Płynność i wydajność:
4 / 10
Aparat:
1 / 10
Bateria:
8 / 10
Ekosystem:
1 / 10
Codzienne użytkowanie:
3 / 10
31%

Ocena redakcji

? %

22 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top