Recenzja myPhone Cube: Duży ekran za rozsądne pieniądze

myPhone Cube
Jedną z największych zalet Androida jest jego ogólnodostępność. Tak naprawdę każdy, nawet najmniejszy producent może stworzyć działające na nim urządzenie. O ile kilka lat temu tego typu konstrukcje nie kojarzyły się zbyt dobrze, tak dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Przykładem na to jest właśnie myPhone Cube, czyli smartfony stworzony przez niewielką, polską firmę, który w sprzedaży pojawił się w 2014 roku.

1. Wykonanie i wygląd

Telefon został wykonany z matowego, niezłej jakości plastiku oraz tafli wzmacnianego szkła chroniącego ekran. Co jednak ważne, elementy są dobrze spasowane, dzięki czemu urządzenie jest zwarte i solidne. Na pochwałę zasługuje też fakt, że wraz ze smartfonem użytkownik otrzymuje dodatkową pokrywę baterii w drugim kolorze (czarna lub biała), a także rozkładane etui, które może pełnić rolę podstawki po rozłożeniu. Niestety, pod względem wizualnym myPhone Cube niczym się nie wyróżnia na tle innych niszowych konstrukcji. Z kolei smukła obudowa (8 mm) powoduje, że obiektyw aparatu odstaje i jest przez to narażony na uszkodzenia.

Samo urządzenie nie waży zbyt dużo (146 g) i dobrze leży w dłoni, aczkolwiek jego rozmiar utrudnia wygodne korzystanie z niego jedną ręką. Dobrze więc, że ramka wokół ekranu jest dosyć wąska, co chociaż trochę zmniejsza gabaryty słuchawki.

46
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze