Recenzja myPhone simply

myphonemyphone-1050telefony
Ocena Teleguru: 27 /100
myphone-1050-simply3-kopia

MyPhone 1050 simply, to prosty telefon komórkowy, który w dużej mierze skierowany jest do osób starszych. Dzięki dużej klawiaturze i czytelnemu ekranowi bez problemu obsłużą go też osoby niedowidzące.

Wykonanie i wygląd

Telefon z całości wykonano z niskiej jakości plastiku. Pokrywa baterii i boki są dodatkowo pokryte gumą, a całość jest solidna. Większość przedniego panelu zajmuje pokaźnych rozmiarów klawiatura alfanumeryczna. Pisanie na niej jest wygodne, a duży nadruk rozczyta nawet osoba ze słabym wzrokiem. Z ciekawostek warto wspomnieć o wbudowanej latarce, przełącznikach na bokach, które są skrótami do niektórych funkcji urządzenia i przycisku SOS z tyłu. Służy on do natychmiastowego połączenia z wcześniej ustawionym numerem.

Menu i aplikacje

1050 simply wyposażono w najpotrzebniejsze narzędzia, czyli książkę telefoniczną (do 800 pozycji), kalkulator, alarm, zegar oraz radio FM, które działa bez konieczności podłączania słuchawek. Nawigacja po interfejsie jest bardzo prosta i nawet niezbyt obyta z telefonami osoba powinna sobie poradzić.

Wyświetlacz

Niewielki, monochromatyczny (czarno biały) wyświetlacz 1,6 cala jest podświetlony na pomarańczowo i całkiem nieźle spełnia swoje zadanie. Może jednak być za mały dla osób ze słabym wzrokiem. Najważniejsza jest jednak jego dobra czytelność w słońcu, której zazwyczaj brakuje telefonom z ekranami LCD.

Bateria

Czas pracy na baterii wypada znacznie poniżej oczekiwań. Po tego typu urządzeniu można by było spodziewać się czuwania na jednym ładowaniu przez miesiąc. Niestety, w rzeczywistości jest to tylko tydzień, a rozmawiać można przez zaskakująco krótkie 5 godzin.

Podsumowanie

To całkiem przyzwoite, ale zarazem przeciętne urządzenie, które ma jasno określone grono odbiorców. Niestety, obraz całości trochę psuje stosunkowo krótki czas na baterii – powinien być on co najmniej dwa razy dłuższy. Inną kwestią jest duże podobieństwo do telefonów marki Emporia, które są niemal identyczne. Z tego powodu warto rozważyć zakup wyraźnie ładniejszego modelu Myphone 1070.

Plusy

Niska cena
Duża, wygodna klawiatura
Czytelny ekran z dużymi literami
Radio FM działające bez konieczności podłączania słuchawek
Przełączniki na obudowie ułatwiają korzystanie z funkcji urządzenia
Bardzo prosty w obsłudze
Przycisk SOS może przydać się w awaryjnych sytuacjach

Minusy

Czas pracy na baterii powinien być co najmniej dwa razy dłuższy
Oprogramowanie czasami działa z opóźnieniem
Przeznaczony dla wąskiego grona odbiorców
Brak aparatu fotograficznego
Przeciętna jakość wykonania (szczególnie przełączników na obudowie)
Brak wbudowanych wibracji
Bardzo ograniczone możliwości
Po ożywionej dyskusji Teleguru doszedł do wniosku, że to najmniej estetyczny telefon, z którym miał do czynienia. Niestety.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
4 / 10
Wyświetlacz:
1 / 10
Komunikacja:
1 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
4 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
1 / 10
Płynność i wydajność:
4 / 10
Aparat:
0 / 10
Bateria:
8 / 10
Ekosystem:
1 / 10
Codzienne użytkowanie:
3 / 10
27%

Ocena redakcji

? %

122 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top