Test Nokia 100

nokia-100-3 kopia

Nokia 100 jest klasycznym telefonem, którego funkcje ograniczono do minimum. Wyróżnia się on niską ceną, świetną baterią i prostotą obsługi.

Wykonanie i wygląd

Słuchawka zrobiona jest w całości z plastiku. Obudowa wygląda tanio i kojarzy się z urządzeniami z najniższej półki, ale dostępna jest w wielu pastelowych kolorach. Zaletami słuchawki są też jej niewielki ciężar – 70 g oraz ergonomiczny kształt, dzięki któremu dobrze leży w dłoni. Bez zastrzeżeń sprawdza się też klawiatura, której klawisze są od siebie oddzielone i mają odpowiedni skok.

Menu i aplikacje

Telefon korzysta z zamkniętego systemu S30, który po prostu działa. Jego niewielką liczbę funkcji rekompensuje niezawodność i szybkość działania. Urządzenie ma wbudowany budzik, radio FM oraz latarkę. Poruszanie się po menu jest banalnie proste i nawet osoby starsze nie powinny mieć z tym problemu. Inną zaletą są też duże ikonki w menu, dzięki czemu nie powinny mieć z nimi problemu osoby ze słabszym wzrokiem. W telefonie znajduje się też kilka prostych gier.

Wyświetlacz

Jest to ekran znany z innych, tanich modeli Nokii z tamtego okresu. Ma 1,8 cala i rozdzielczość 128 x 160 pikseli. Niestety, jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo niska, ale trudno oczekiwać czegoś innego po tak prostym urządzeniu. Najbardziej przeszkadzają ziarnistość obrazu, która potrafi drażnić oraz niska czytelność w słońcu ze względu na niski kontrast. Fiński producent mógłby zdecydować się na zastosowanie monochromatycznego wyświetlacza, który nie miałby powyższych wad, a zapewniłby jeszcze dłuższy czas pracy na baterii

Bateria

Czyli największa zaleta tego telefonu. Bez problemu wytrzymuje tydzień pracy, a według danych producenta, słuchawka może czuwać ponad miesiąc, co jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem. Na jednym ładowaniu można też rozmawiać przez około 7 godzin.

Podsumowanie

To idealny kandydat na np. drugi telefon lub słuchawkę dla dziecka, w przypadku której nie będzie trzeba pamiętać o zbyt częstym podłączaniu do prądu. Oczywiście, w żadnym wypadku Nokia 100 nie nadaje się do zastosowań multimedialnych czy Internetu, ale też nie do tego została stworzona. W takim przypadku lepiej rozważyć zakup Nokii 1680 lub 301.

Co nam się podoba

Niesamowity czas pracy na baterii, który pozwala zapomnieć o ładowarce
Bardzo niska cena
Prosty w obsłudze system, z którym poradzi sobie zarówno dziecko jak i senior
Funkcja latarki, którą wbudowano w górną krawędź urządzenia
Lekka, odporna na upadki obudowa

Co nam się nie podoba

Kiepska jakość wykorzystanych materiałów
Bardzo słaby ekran, który powinien być zastąpiony czarno-białym panelem
Brak jakiejkolwiek łączności z Internetem
Konieczność ładowania telefonu fabryczną ładowarką Nokii
Brak funkcji multimedialnych
Zamknięty system operacyjny, na który nie ma gier i aplikacji
Brak aparatu fotograficznego

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top