Test Nokia 113

Nokia 113, to całkiem udany, klasyczny telefon, który służy tylko i wyłącznie do dzwonienia i SMS-owania. Nie jest to jednak w żadnym wypadku wada.

Wykonanie i wygląd

Urządzenie wykonano z niezłej jakości plastiku. Niestety, pokrywa baterii się błyszczy, więc z czasem mogą pojawiać się na niej rysy, co kontrastuje z dość wysoką odpornością na upadki. Nie mniej, słuchawka wygląda klasycznie i prosto, co wielu osobom może przypaść do gustu. Młodzieży z kolei spodobać się może duży wybór kolorów obudowy (turkus, żółty, róż). Telefon wyposażono w wygodną klawiaturę, na której dobrze się pisze.

Menu i aplikacje

Brak ekranu dotykowego i otwartego systemu operacyjnego oraz obecność dużych, wyraźnych ikonek sprzyjają prostocie obsługi. Dlatego z Nokią 113 bez problemu poradzi sobie zarówno dziecko jak i osoba starsza. W zainstalowanych aplikacjach znaleźć można kilka prostych gier (jest też legendarny Snake), odtwarzacz muzyczny, przeglądarkę internetową (której używanie mija się z celem) i to tak naprawdę tyle. Zapomnieć też można o instalacji dodatkowego oprogramowania – to nie jest smartfon i trzeba korzystać z fabrycznych narzędzi.

Wyświetlacz

Ekran ma 1.8 cala i jest dokładnie taki sam jak w innych, tanich Nokiach z tamtego okresu. Ostrość wyświetlanego obrazu pozostawia wiele do życzenia, tak samo jak czytelność w słońcu czy kontrast. Jest to jednak urządzenie z najniższej półki cenowej, dlatego trzeba być gotowym na pewne kompromisy.

Aparat

Matryca ma 0,3 Mpix i robi strasznie słabe, niedzisiejsze zdjęcia. W ostateczności można nim zrobić fotkę, która później będzie służyć za tapetę. Nagrane filmy wypadają jeszcze gorzej od fotografii, dlatego nie warto nawet o nich wspominać. O robieniu zdjęć czy filmowaniu w nocy, niestety, można również zapomnieć na względu na nieakceptowalnie niską jakość.

Multimedia i Internet

O ile oglądanie filmów czy przeglądanie Internetu na tak małym ekranie mija się z celem, tak do słuchania muzyki Nokia 113 nadaje się całkiem nieźle. Oczywiście, nie oferuje ona jakieś rewelacyjnej jakości w słuchawkach, ale nie ma też tragedii. Trzeba jednak pamiętać o konieczności korzystania z karty pamięci, ponieważ wbudowane 16 MB starczy na zaledwie 3 piosenki. Ponadprzeciętnie wypada za to siła sygnału odbieranego przez urządzenie oraz jakość rozmów.

Bateria

Wytrzymuje bez problemu 7 dni bez ładowania, co jest całkiem niezłym wynikiem, chociaż niezachwycającym (Nokia 100 wytrzymuje dłużej). Znacznie lepiej wypada czas rozmów, który wynosi ok. 7 godzin.

Podsumowanie

Model ten względem Nokii 100 różnie się znacznie lepiej wykonaną obudową i możliwością odtwarzania plików MP3. Niestety, okupione to zostało wyższą ceną oraz krótszym czasem na baterii, co może być decydujące podczas wyboru tak prostego urządzenia.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top