Recenzje

Test Nokia 113

Nokia 113, to całkiem udany, klasyczny telefon, który służy tylko i wyłącznie do dzwonienia i SMS-owania. Nie jest to jednak w żadnym wypadku wada.

Wykonanie i wygląd

Urządzenie wykonano z niezłej jakości plastiku. Niestety, pokrywa baterii się błyszczy, więc z czasem mogą pojawiać się na niej rysy, co kontrastuje z dość wysoką odpornością na upadki. Nie mniej, słuchawka wygląda klasycznie i prosto, co wielu osobom może przypaść do gustu. Młodzieży z kolei spodobać się może duży wybór kolorów obudowy (turkus, żółty, róż). Telefon wyposażono w wygodną klawiaturę, na której dobrze się pisze.

Menu i aplikacje

Brak ekranu dotykowego i otwartego systemu operacyjnego oraz obecność dużych, wyraźnych ikonek sprzyjają prostocie obsługi. Dlatego z Nokią 113 bez problemu poradzi sobie zarówno dziecko jak i osoba starsza. W zainstalowanych aplikacjach znaleźć można kilka prostych gier (jest też legendarny Snake), odtwarzacz muzyczny, przeglądarkę internetową (której używanie mija się z celem) i to tak naprawdę tyle. Zapomnieć też można o instalacji dodatkowego oprogramowania – to nie jest smartfon i trzeba korzystać z fabrycznych narzędzi.

Wyświetlacz

Ekran ma 1.8 cala i jest dokładnie taki sam jak w innych, tanich Nokiach z tamtego okresu. Ostrość wyświetlanego obrazu pozostawia wiele do życzenia, tak samo jak czytelność w słońcu czy kontrast. Jest to jednak urządzenie z najniższej półki cenowej, dlatego trzeba być gotowym na pewne kompromisy.

Aparat

Matryca ma 0,3 Mpix i robi strasznie słabe, niedzisiejsze zdjęcia. W ostateczności można nim zrobić fotkę, która później będzie służyć za tapetę. Nagrane filmy wypadają jeszcze gorzej od fotografii, dlatego nie warto nawet o nich wspominać. O robieniu zdjęć czy filmowaniu w nocy, niestety, można również zapomnieć na względu na nieakceptowalnie niską jakość.

Multimedia i Internet

O ile oglądanie filmów czy przeglądanie Internetu na tak małym ekranie mija się z celem, tak do słuchania muzyki Nokia 113 nadaje się całkiem nieźle. Oczywiście, nie oferuje ona jakieś rewelacyjnej jakości w słuchawkach, ale nie ma też tragedii. Trzeba jednak pamiętać o konieczności korzystania z karty pamięci, ponieważ wbudowane 16 MB starczy na zaledwie 3 piosenki. Ponadprzeciętnie wypada za to siła sygnału odbieranego przez urządzenie oraz jakość rozmów.

Bateria

Wytrzymuje bez problemu 7 dni bez ładowania, co jest całkiem niezłym wynikiem, chociaż niezachwycającym (Nokia 100 wytrzymuje dłużej). Znacznie lepiej wypada czas rozmów, który wynosi ok. 7 godzin.

Podsumowanie

Model ten względem Nokii 100 różnie się znacznie lepiej wykonaną obudową i możliwością odtwarzania plików MP3. Niestety, okupione to zostało wyższą ceną oraz krótszym czasem na baterii, co może być decydujące podczas wyboru tak prostego urządzenia.

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close