Recenzja Nokia 1661

nokianokia-1661telefony
Ocena Teleguru: 30 /100

Nokia 1661 to klasyczny telefon komórkowy z najniższej półki cenowej, który czasy swojej „świetności” ma już daleko za sobą. Nie wyróżnia się on niczym nadzwyczajnym, a jego jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Wykonanie i wygląd

Obudowa zrobiona jest w całości z błyszczącego plastiku najniższego sortu. Najgorsze jest jednak spasowanie elementów – ściśnięciu słuchawki w którymkolwiek miejscu towarzyszy irytujące trzeszczenie. Trzeba jednak wspomnieć, że telefon dobrze leży w dłoni i jest lekki, a jego klasyczny wygląd przypaść może do gustu niewymagającym osobom. Wykonanie klawiatury jednak pozostawia wiele do życzenia. Przyciski poruszają się na wszystkie strony i łatwo je podważyć.

Menu i aplikacje

System jest tak okrojony, jak się tylko dało. Zrezygnowano nawet z funkcji obsługi najprostszych programów i gier w języku JAVA. Interfejs jest jednak bardzo prosty w obsłudze, co stanowi jego niewątpliwą zaletą. Urządzenie wyposażono w radio FM, latarkę, kalkulator, arkusz kalkulacyjny i kilka innych narzędzi.

Wyświetlacz

Kojarzyć go można z innych, tanich modeli Nokii z tamtego okresu. Ma 1,8 cala i rozdzielczość 128×160 pikseli. Co za tym idzie, wyświetla on obraz tragicznej jakości, który trudno uznać za zadowalający w nawet tak prostym urządzeniu. Wystarczy on jednak do komfortowego pisania i dzwonienia.

Bateria

Przy normalnym korzystaniu z telefonu (kilkanaście minut rozmów dziennie, kilka SMS-ów) bateria wytrzymuje 3 – 4 dni. Wynik ten można jednak wydłużyć do 10, jeśli słuchawka po prostu leży włączona. Nie zmienia to jednak faktu, że kilka tańszych modeli fińskiego producenta może pochwalić się znacznie lepszymi rezultatami np. Nokia 100.

Podsumowanie

Telefony przeznaczone do dzwonienia i SMS-owania rządzą się swoimi prawami. Wymaga się od nich najczęściej dwóch rzeczy – długiego czasu pracy na baterii i niezawodności. Niestety, Nokia 1661 stosunkowo słabo wypada w przypadku pierwszej z wymienionych cech. Z tego powodu warto rozważyć zakup Nokii 100 lub (trochę droższej, ale ładniejszej) Nokii 113.

Zalety

Bardzo niska cena
Prosty w obsłudze system
Wbudowana latarka może być przydatna w trakcie wycieczek

Wady

Nie licząc radia, brak jakichkolwiek funkcji multimedialnych
Gniazdo słuchawkowe micro jack 2.5 mm zmusza do korzystania z przejściówek
Brak gniazda microUSB uniemożliwia korzystanie z ładowarek od innych telefonów
Brak jakichkolwiek funkcji internetowych
Tania, trzeszcząca i rysująca się obudowa
Mały, beznadziejny ekran, który powoduje, że obraz jest ziarnisty
Za niewiele większe pieniądze można kupić ładniejsze i lepsze telefony
Bardzo ograniczony system, który nie pozwala na instalacją nawet najprostszych programów

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
Wyświetlacz:
Komunikacja:
Jakość rozmów i dźwięk:
Oprogramowanie i aplikacje:
Płynność i wydajność:
Aparat:
Bateria:
Ekosystem:
Codzienne użytkowanie:
30%

Ocena redakcji

? %

99 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Don't miss out!

Stay groovy and sign up for our newsletter, free gems of information, and only 2 calories.

Top