Recenzje

Test Nokia 2220 slide

Nokia 2220 to klasyczny telefon typu slider, czyli jest rozsuwany. Charakteryzuje się on brakiem zaawansowanych funkcji, niską ceną i przeciętnym wykonaniem.

Wykonanie i wygląd

Urządzenie zostało zrobione z błyszczącego plastiku średniej jakości, który dostępny jest w sześciu kolorach. Największym mankamentem obudowy jest jej podatność na zarysowania. Bez zarzutu sprawuje się za to mechanizm rozsuwania, który działa z lekkim oporem. Spasowanie elementów stoi na dobrym poziomie – nic nie trzeszczy. Pisanie na klawiaturze jest wygodne, o ile ktoś nie ma długich paznokci.

Menu i aplikacje

2220 korzysta z prostego systemu operacyjnego, który jest niezawodny, ale pozbawiony zaawansowanych funkcji. Oprogramowanie umożliwia korzystanie z konta e-mail, nieskomplikowanej przeglądarki internetowej, kalkulatora, kalendarza, radia FM i kilku innych narzędzi. Nie jest to zbyt wiele, ale na tak małym urządzeniu bardziej multimedialne aplikacje byłyby bezużyteczne. Telefon całkiem nieźle sprawdza się w roli przenośnego radia FM. Wyposażono go też w praktyczne, standardowe gniazdo słuchawkowe mini jack 3.5 mm, które pozwala na podłączenie do dowolnych słuchawek. Niestety, niewielka ilość wbudowanej pamięci (32 MB) pomieści zaledwie 6 piosenek, a brak gniazda na karty pamięci uniemożliwia zrobienie z telefonu przenośnego odtwarzacza.

Wyświetlacz

Kojarzyć go można z innych, tanich modeli Nokii z tamtego okresu. Ma 1,8 cala i rozdzielczość 128 x 160 pikseli. Co za tym idzie, wyświetla on obraz tragicznej jakości, który trudno uznać za zadowalający w nawet tak prostym urządzeniu. Wystarczy on jednak do komfortowego pisania i dzwonienia.

Aparat

Matryca ma rozdzielczość 0,3 Mpix i sprawdza się podczas robienia zdjęć, które następnie wysłać można MMS-em. Niestety, brak lampy błyskowej uniemożliwia uchwycenie czegokolwiek w gorszych warunkach oświetleniowych, chociaż patrząc na ogólną jakość fotografii, to żadna strata…

Kamerka pozwala na nagrywanie wideo w komicznej wręcz rozdzielczości 128 x 96 pikseli i z całą stanowczością można powiedzieć, że NIC na nich nie widać.

Bateria

Ogniowo pozwala na 4 dni dosyć intensywnej pracy urządzenia (radio, wbudowany gry, komunikacja). Oczywiście czas ten można wydłużyć kilkukrotnie, o ile słuchawka po prostu leży odłogiem.

Podsumowanie

To całkiem zgrabne, klasyczne urządzenie, które trafić może w gust niewymagającej kobiety. Telefon dostać można w całkiem sporej liczbie wariantów kolorystycznych i dobrze sprawdza się podczas komunikacji. Na rynku dostępne są jednak lepsze i ładniejsze urządzenia za podobne pieniądze (np. Nokia 113 czy 1680).

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close