Recenzja Nokia 2323

Nokia 2323

Nokia 2323 jest klasycznym telefonem bez zbędnych wodotrysków. Nie ma w nim aparatu, ekran jest niewielki, a bateria wytrzymuje ponad tydzień. Do tego dochodzi niska cena i brak nawet ułamka funkcji oferowanych przez smartfony.

Wykonanie i wygląd

Telefon wykonano z plastiku niezłej jakości, a jego wygląd nawiązuje do klasycznych Nokii. Elementy obudowy są poprawnie spasowane, a urządzenie całkiem dobrze znosi upadki. Zastrzeżenia można mieć jedynie do klawiatury, która wymaga przyzwyczajenia – trudno bezwzrokowo wyczuć przyciski.

Menu i aplikacje

Urządzenie korzysta z prostego systemu operacyjnego Nokii, który po prostu jest i działa. Nie ma na niego zbyt dużo dodatkowego oprogramowania, ale niewymagającemu użytkownikowi w zupełności powinny wystarczyć fabryczne narzędzia, takie jak: przeglądarka internetowa, kalkulator, kalendarz, e-mail, dyktafon, radio FM, odtwarzacz muzyczny, sklep z oprogramowaniem My Nokia i kilka innych.

Niestety, zapomnieć można o zrobieniu z telefonu odtwarzacza MP3. Wbudowane jest jedynie 32 MB pamięci, której nie ma możliwości rozszerzenia. Z tego powodu na urządzenie zmieści zaledwie 7 piosenek.

Wyświetlacz

Kojarzyć go można z innych, tanich modeli Nokii z tamtego okresu. Ma 1,8 cala i rozdzielczość 128 x 160 pikseli. Co za tym idzie, wyświetla on obraz tragicznej jakości, który trudno uznać za zadowalający w nawet tak prostym urządzeniu. Wystarczy on jednak do komfortowego pisania i dzwonienia.

Bateria

Telefon wytrzymuje bez ładowania od 4 do 14 dni, w zależności od intensywności korzystania z Opery Mini (przeglądarki) i odtwarzacza muzycznego. W przypadku kilkunastu minut rozmów dziennie wynik dwóch tygodni jest jak najbardziej osiągalny, co trzeba uznać za bardzo imponujący rezultat.

Podsumowanie

Jest to bardzo przyzwoite urządzenie, które w awaryjnej sytuacji umożliwia sprawdzenie czegoś w Internecie. Poza powyższym wyjątkiem jest to zwykły telefon, który ponadprzeciętnie długo wytrzymuje na jednym ładowaniu i jest tani. Trzeba jednak pamiętać o jego znikomych możliwościach multimedialnych oraz istnieniu ładnej i niezawodnej Nokii 113 lub tańszej 100.

Zalety

Bardzo niska cena
Niezła jakość wykonania
Długi czas pracy na baterii (o ile nie korzysta się z przeglądarki internetowej)
Wytrzymała obudowa, której niestraszne upadki
W sytuacji awaryjnej pozwala sprawdzić coś w Internecie
Prosty w obsłudze, niezawodny system

Wady

Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze wymaga praktyki
Brak aparatu
Bardzo mała ilość wbudowanej pamięci i brak obsługi kart microSD
Brak gniazda micro USB zmusza do korzystania z fabrycznej ładowarki
Mały, słaby ekran, który wyświetla ziarnisty obraz
Brak gniazda mini jack utrudnia podłączanie własnych słuchawek
Niski komfort przeglądania Internetu ze względu na brak 3G
Nieobecność Wi-Fi zmusza do korzystania z płatnej transmisji danych
Ograniczony system operacyjny, na który jest niewiele gier i aplikacji

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
Wyświetlacz:
Komunikacja:
Jakość rozmów i dźwięk:
Oprogramowanie i aplikacje:
Płynność i wydajność:
Aparat:
Bateria:
Ekosystem:
Codzienne użytkowanie:
31%

Ocena redakcji

? %

1 głosów czytelników

Sprawdź opinie
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze