Recenzje

Test Nokia 2690

Nokia 2690 to przedstawiciel klasycznych telefonów komórkowych z najniższej półki cenowej, którego funkcje ograniczono do niezbędnego minimum. Nie wyróżnia się on niczym nadzwyczajnym, ale oferuje gniazdo na karty pamięci, którego brakowało w poprzednich modelach z serii.

Wykonanie i wygląd

Telefon wykonano z plastiku niezłej jakości. Szkoda, że Nokia nie przyłożyła się do spasowania poszczególnych elementów i obudowa przy silniejszym ściśnięciu irytująco trzeszczy. Praktyki wymaga też bezwzrokowe pisanie na klawiaturze, której przyciski trudno wyczuć. Na plus trzeba zaliczyć equalizer wygrawerowany na pokrywie baterii, który nadaje komórce muzycznego charakteru. Wiele osób ucieszy też dostępność kilku wersji kolorystycznych tego modelu.

Menu i aplikacje

Urządzenie korzysta z prostego systemu operacyjnego Nokii, który po prostu jest i działa. Nie ma na niego zbyt dużo dodatkowego oprogramowania, ale niewymagającemu użytkownikowi w zupełności powinny wystarczyć fabryczne narzędzia, takie jak: przeglądarka internetowa, kalkulator, kalendarz, e-mail, dyktafon, radio FM, odtwarzacz muzyczny, sklep z oprogramowaniem My Nokia i kilka innych.

Dzięki wspomnianemu we wstępie gnieździe na karty pamięci, z telefonu można bez problemu zrobić przenośny odtwarzacz muzyczny. Oczywiście, jakość odtwarzanego dźwięku nie jest rewelacyjna, ale w zupełności wystarczy niezbyt wymagającym użytkownikom. Niestety, wbudowanej pamięci jest tylko 25 MB.

Wyświetlacz

Ekran ma 1,8 cala i rozdzielczość 128 x 160 pikseli, jednak nie jest to panel stosowany w innych, tanich Nokiach z tego okresu. Niestety, większa liczba wyświetlanych kolorów nie odbija się znacząco na jakości obrazu. Nadal jest on fatalny i trudno uznać go za zadowalający w nawet tak prostym urządzeniu. Wystarczy on jednak do komfortowego pisania i dzwonienia.

Aparat

Matryca 0,3 Mpix, jak nietrudno się domyślić, robi tragiczne zdjęcia, które nadają się jedynie do wysłania MMS-em. Trzeba też wspomnieć o braku diody doświetlającej, bez której fotografowanie nocą mija się z celem.

W odróżnieniu od poprzedników, 2690 nagrywa filmiki w minimalnie wyższej rozdzielczości (176 x 144 pikseli). Nadal jednak ich jakość jest bardzo słaba i trudno znaleźć jakiekolwiek zastosowanie dla tej funkcji

Bateria

W zależności od intensywności korzystania z urządzenie wytrzymuje od 3 do 7 dni. Jak na tak proste urządzenie jest to wynik przeciętny, który wypada znacznie gorzej niż w modelach Nokia 2323 czy Nokia 113.

Podsumowanie

To całkiem ładny, prosty telefon za niewielkie pieniądze. Oferuje on tylko bardzo podstawowe funkcje internetowe i multimedialne, ale jeśli komuś nawet one nie są potrzebne to warto zainteresować się np. Nokią 2323 lub Nokia 100. Z kolei chcąc zrobić z telefonu przenośny odtwarzacz muzyczny, to w urządzeniach tej klasy 2690 może okazać się bezkonkurencyjny.

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close