Test Nokia 2760

nokia-2760-3 kopia

Nokia 2760 to prosty telefon z klapką, który szczególnie może przypaść do gustu kobietom. Jest to urządzenie tanie i niezawodne, jednak jego głównym zadaniem jest komunikacja, więc bardziej wymagający użytkownicy nie znajdą w nim niczego interesującego.

Wykonanie i wygląd

Słuchawka zrobiona jest z kiepskiej jakości plastiku, który sprawia wrażenie taniego. To samo dotyczy klawiatury, która jest jednak całkiem wygodna i trudno przyczepić się do jej cech użytkowych. Spasowanie elementów jest przeciętne, dlatego ściśnięcie obudowy powoduje w niektórych miejsca trzeszczenie. Po słuchawce widać, że ma ona już kilka lat na karku, co skutkuje niedzisiejszym, nieciekawym wyglądem.

Menu i aplikacje

Telefon korzysta z zamkniętego systemu operacyjnego Nokii, którego funkcje ograniczono do minimum. Z tego powodu zapomnieć można o instalacji dodatkowych aplikacji, a użytkownik skazany jest na korzystanie z fabrycznych narzędzi, takich jak: kalkulator, prymitywna przeglądarka internetowa, notatnik, radio FM, kalendarz, budzik, stoper i kilka innych. Niestety, dostęp do e-maila możliwy jest tylko przez przeglądarkę, co jest sporą niedogodnością. Brakuje też możliwości odtwarzania plików MP3 czy regulacji głośności w trakcie rozmowy.

Wyświetlacz

Zamontowany ekran 1,9 cala jest bardzo słabej jakości. Jego niska rozdzielczość (128 x 160 pikseli) powoduje, że obraz jest nieostry. Do tego dochodzi kiepskie nasycenie kolorów, słaba czytelność w słońcu i wąskie kąty widoczności. Z drugiej strony, tak prostemu urządzeniu można powyższe wady wybaczyć.

Na zewnętrznej stronie klapki znajduje się drugi, monochromatyczny wyświetlacz, który wyświetla nazwę dzwoniącego kontaktu, godzinę itd. Jest on czytelny w słońcu i praktyczny, ale irytuje brak możliwości jego podświetlenia bez uprzedniego otwierania urządzenia.

Aparat

Matryca 0,3 Mpix, jak nietrudno się domyślić, robi tragiczne zdjęcia, które nadają się jedynie do wysłania MMS-em. Sytuację pogarsza brak diody doświetlającej, bez której aparat staje się bezużyteczny w gorszych warunkach oświetleniowych. Trochę szkoda, bo tak słaby aparat podnosi tylko ceną urządzenia nie dając tak naprawdę nic w zamian.

Równie źle przedstawia się sytuacja z nagrywanymi kamerką filmikami w żałosnej rozdzielczości 128 x 96 pikseli. Mówiąc krótko – nic na nich nie widać.

Bateria

Urządzenie wytrzymuje ponad 7 godzin nieprzerwanych rozmów lub 11 dni czuwania. W przypadku niezbyt intensywnego korzystania, telefonu powinien działać bez ładowania około 5 – 6 dni, co jest całkiem dobrym wynikiem.

Podsumowanie

Model ten można kupić za mniej niż 100 zł, co czyni go świetnym urządzeniem na wszelkiej maści wypady w teren, bo nie będzie go szkoda. Niestety, poza tym i faktem, że jest to telefon z klapką, niczym się on nie wyróżnia. Wbudowane funkcje to absolutne minimum, które wystarczy tylko niewymagającym użytkownikom. Jakość wykonania jest bardzo przeciętna, a aparat czy wyświetlacz są poniżej rynkowych standardów. Jeśli już ktoś koniecznie chce kupić telefon z klapką, to lepszym wyborem będzie Sony Ericsson W508 lub Nokia 3610 fold.

Co nam się podoba

Bardzo niska cena
Przyzwoity czas pracy na baterii
Niezła jakość rozmów
Dodatkowy wyświetlacz, który pozwala sprawdzić, kto dzwoni bez otwierania telefonu
Urządzenia z klapką są obecnie rzadkością, więc to się wyróżnia

Co nam się nie podoba

Kiepskiej jakości obudowa, która sprawia wrażenie taniej
Kiepski głośnik zewnętrzny
Powolne oprogramowanie przeszkadza podczas korzystania telefonu
Zewnętrznego wyświetlacza nie da się podświetlić bez otwierania telefonu
Tragiczny aparat, który się do niczego nie nadaje
Brak odtwarzacza plików MP3
Brak gniazda mini jack utrudnia korzystanie z własnych słuchawek
Bardzo ograniczone funkcje internetowe
Brak obsługi 3G negatywnie wpływa na szybkość działania Internetu
Nieobecność Wi-Fi zmusza do korzystania z płatnej transmisji danych
Bardzo słabej jakości ekran, który wyświetla ziarnisty obraz
Brak gniazda micro USB zmusza do korzystania z fabrycznej ładowarki

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top