Test Nokia E51

nokia-e51-1 kopia

To jeden z najbardziej kultowych telefonów Nokii, który na rynku pojawił się w 2007 roku. Urządzenie działa na systemie operacyjnym Symbian i swego czasu skierowane było do klientów biznesowych. Obecnie to dobry sprzęt dla każdego, kto wymaga od telefonu wysokiej jakości wykonania obudowy i niezawodności. Na rynku dostępny jest też jego następca, czyli Nokia E52 z m.in. szybszym procesorem i lepszym aparatem.

Urządzenie zrobiono z plastiku oraz błyszczącej stali, która świetnie się prezentuje. Dodatkowo, przyozdobiono ją niewielkimi wgłębieniami, dzięki którym telefon lepiej leży w dłoni. Niestety, metal ma też tendencję do zbierania odcisków palców, dlatego w zestawie znajduje się ściereczka z mikrofibry. Drugim z wykorzystanych materiałów jest dobrej jakości plastik, z którego zrobiono okolice obiektywu aparatu oraz klawiaturę. Wizualnie słuchawka prezentuje się bardzo stylowo i elegancko. Dobre wrażenie robi też jej smukłość i niewielki ciężar (100 gramów). Jedyne zastrzeżenia można mieć do klawiszy umieszczonych na krawędziach urządzenia (włącznik, głośność), które dość trudno wcisnąć.

Rewelacyjna jest za to klawiatura, na której pisanie to czysta przyjemność. Po chwili treningu edytować tekst można bez patrzenia, a same przyciski da się łatwo wyczuć pod palcami.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
7 / 10
Wyświetlacz:
1 / 10
Komunikacja:
4 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
6 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
5 / 10
Płynność i wydajność:
5 / 10
Aparat:
1 / 10
Bateria:
8 / 10
Ekosystem:
3 / 10
Codzienne użytkowanie:
5 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

4358 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top