Test Nokia E6

nokia-e6-1 kopia

Nokia E6, też znany jako E6-00, to bardzo interesujący telefon z systemem operacyjnym Symbian, który skierowany jest głównie do klientów biznesowych. Łączy on sprzętową klawiaturę QWERTY z panelem dotykowym i ponadprzeciętnym ekranem.

Urządzenie wykonano z plastiku (przód urządzenia i boki), metalu (pokrywa baterii) oraz hartowanego szkła Gorilla Glass, które chroni ekran przed zarysowaniami. Wygląd obudowy jest minimalistyczny i elegancki, co dla wielu osób (szczególnie związanych z biznesem) będzie sporą zaletą. Spasowanie elementów stoi na najwyższym poziomie, a jakość użytych materiałów jest bardzo dobra. Jedynym zauważalnym mankamentem jest podatność pokrywy baterii na zarysowania. Dziwić może też zastosowanie klawiszy nawigacyjnych, które zajmują sporo miejsca. Ich funkcję mógłby pełnić dotykowy ekran, który uległby jednoczesnemu powiększeniu.

O klawiaturze niewiele da się napisać. Jest po prostu świetna i dobrze się na niej pisze. Klawisze mają odpowiedni skok i są dobrze wyczuwalne. Problemy z nią mogą mieć jedynie osoby z naprawdę dużymi dłońmi.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
6 / 10
Wyświetlacz:
3 / 10
Komunikacja:
4 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
5 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
5 / 10
Płynność i wydajność:
2 / 10
Aparat:
4 / 10
Bateria:
6 / 10
Ekosystem:
3 / 10
Codzienne użytkowanie:
4 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

544 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top