Test Nokia E72

Nokia E72, to całkiem udany, biznesowy telefon ze sprzętową klawiaturą QWERTY. Jest to następca Nokii E71, od której różni się lepszy aparatem, nowszymi podzespołami i kilkoma innymi cechami. Niestety, urządzenie korzysta z niezbyt świeżego systemu operacyjnego Symbian, co może odstraszyć bardziej wymagających użytkowników. Należy też pamiętać, że na rynku dostępny jest znacznie świeższy następca tego modelu, czyli Nokia E6.

Telefon wykonano z dobrej jakości plastiku i stali. Szczególnie ta druga robi świetne wrażenie, jest przyjemnie zimna w dotyku, a do tego nie zbiera odcisków palców. Dobrze, że Nokia pozbyła się obecnego w E71, czerwonego włącznika, który psuł elegancję i stylowość słuchawki. Godny odnotowania jest też fakt, że telefon dostępny jest w aż 6 wariantach kolorystycznych, co w przypadku biznesowego urządzenia jest bardzo niespotykane i robi szczególnie duże wrażenie.

Klawiatura jest równie udana, co w poprzedniku. Klawisze są dość małe, ale po krótkim treningu można na nich naprawdę szybko pisać. Problem mogą mieć tylko osoby z dużymi palcami, ponieważ przyciski nie są od siebie oddzielone. E72 wyposażono też w dosyć rzadkie akcesorium, czyli optyczną czujkę, dzięki której można korzystać z interfejsu czy robić zdjęcia (telefon nie ma sprzętowego spustu migawki).

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
7 / 10
Wyświetlacz:
1 / 10
Komunikacja:
4 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
6 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
5 / 10
Płynność i wydajność:
5 / 10
Aparat:
3 / 10
Bateria:
7 / 10
Ekosystem:
3 / 10
Codzienne użytkowanie:
5 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

1924 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top