TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Test Nokia Lumia 2520

Dziesięciocalowy tablet z wysokiej półki cenowej z końca 2013 roku. Urządzenie działa na systemie operacyjnym Windows RT. Niestety, platforma ta jest też jedną z największych wad tego sprzętu. Z drugiej zaś strony Lumia 2520 ma kilka niezaprzeczalnych zalet.

Obudowa została wykonana z poliwęglanowego tworzywa znanego ze smartfonów Lumia. Jest to bardzo wytrzymały materiał, który dobrze leży w dłoni. Trudno go też zarysować czy uszkodzić (w przeciwieństwie do aluminium). Niestety, błyszcząca powierzchnia pokrywy baterii ma tendencję do zbierania nieestetycznych odcisków palców (zwłaszcza czarny wariant). Ekran chroni odporne na zarysowania, wzmacniane szkło Gorilla Glass 2. Lumia 2520 jest jednak dosyć ciężka (ponad 600 gramów), więc trzymanie jej w jednej dłoni dosyć szybko staje się uciążliwe. Trudno nazwać ją też wyjątkowo mobilnym urządzeniem – nie zmieści się do nawet bardzo dużej kieszeni, a do jej przenoszenia potrzebna jest dodatkowa torba lub plecak. Tablet dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych (czarny, biały, czerwony, niebieski).

Sporą wadą opisywanego modelu jest jednak brak pełnowymiarowego portu USB dostępnego w przypadku niektórych, konkurencyjnych konstrukcji (np. Microsoft Surface). Bez niego podłączenie dodatkowych akcesoriów (np. myszki) jest znacznie utrudnione i zmusza do korzystania z przejściówek.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
8 / 10
Komunikacja:
7 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
3 / 10
Płynność i wydajność:
8 / 10
Aparat:
7 / 10
Bateria:
8 / 10
Ekosystem:
8 / 10
Codzienne użytkowanie:
7 / 10
Praca / ergonomia pracy:
6 / 10
Wyświetlacz i dźwięk:
8 / 10
70%

Ocena redakcji

? %

17 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top