Recenzja Nokia N9

Nokia N9
Nokia N9, to smartfon legenda, głównie ze względu na niespotykany system operacyjny MeeGo, który został porzucony przez producenta przed premierą słuchawki. Wygląd obudowy jednak się mocno odróżniał od innych słuchawek z tamtego okresu i został wykorzystano w późniejszych Lumiach. Pomysł na urządzenie dał z kolei wyraźnie do zrozumienia, że Nokia nie do końca ma pomysł na swój dalszy rozwój.

1. Wykonanie i wygląd

To klasa sama w sobie. Smartfon został wykonany z jednego kawałka matowego poliwęglanu, który świetnie leży w dłoni i jest miły w dotyku, a dzięki zrezygnowaniu z ruchomych elementów nic nie ma prawa trzeszczeć. Urządzenie wygląda minimalistycznie i inaczej, niż wszystkie ówczesne telefony. Wyraźnie też widać, że Nokia wzorowała się na stylistyce N9 tworząc np. Lumię 920. Jedyną wadą obudowy jest zamontowana na stałe bateria, której nie da się wymienić w domowych warunkach.

48
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze