Recenzja Nokia N97 mini

nokia-n97-mini
Ocena Teleguru: 36 /100
img-nokia-n97-mini-recenzja
Nokia N97 mini, to smartfon z wysuwaną klawiaturą QWERTY będący zminiaturyzowaną wersją flagowej Nokii N97. Poza mniejszymi rozmiarami słuchawka różni się od swojej większej siostry mniejszą ilością pamięci oraz kilkoma innymi cechami.

1. Wykonanie i wygląd

Jest lepsze niż w zwykłej N97. Wykorzystane plastiki są dobrej jakości, a całość jest znacznie dokładniej spasowana. Elementy idealnie do siebie przylegają i nie ma mowy o jakimkolwiek trzeszczeniu czy luzach. Mini wygląda przy tym trochę zgrabniej i mniej masywnie. Nieznacznie obniżyła się też masa urządzenia, która wynosi 138 gramów (150 g w zwykłej wersji). Niestety, pozbyto się osłony obiektywu aparatu, która chroniła go przed uszkodzeniami. Sporo do życzenia pozostawia również elastyczny materiał pokrywający ekran – jest on dosyć podatny zarysowania.

Klawiatura jest niemal taka sama, jak w Nokii N97, co trudno uznać za wadę. Pisanie na niej jest przyjemne, przyciski są spore i łatwo się w nie trafia. Na pochwałę zasługuje również mechanizm rozsuwania urządzenia, dzięki któremu ekran jest lekko pochylony i podczas wprowadzania tekstu znajduje się na wprost oczu. Zmniejszenie rozmiarów słuchawki wymusiło jednak na producencie pozbycie się klawisza kierunkowego, który został zastąpiony strzałkami.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top