Test Prestigio MultiPad 10.1 Ultimate

Dziesięciocalowy tablet ze średniej półki cenowej. Urządzenie zadebiutowało na początku 2013 roku i ma stanowić kompromis między tanimi „chińczykami”, a drogimi konstrukcjami z najwyższej półki. Wielu osobom może się ono kojarzyć z kampanią reklamową T-Mobile, w której urządzenia tej marki były dość mocno promowane. W Polsce dostępna jest też wersja tego modelu oferująca łączność Wi-Fi oraz 3G.

Nie zachwyca, ale też nie odrzuca. Obudowa wykonana jest z plastiku, którą pokryto przypominającym gumę tworzywem. Sprzęt dzięki temu dobrze leży w dłoniach i się nie ślizga. W przypadku tańszych urządzeń najczęściej pojawiają się obawy dotyczące spasowania elementów, jednak w tym przypadku wszystko jest w porządku. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o ciężarze urządzenia – 680 gramów to naprawdę dużo i trzymanie takiej masy w jednej dłoni jest niezbyt komfortowe. Dziwi to tym bardziej, że tablet jest całkiem plastikowy. Poza nadmiarem ikonek, logotypów oraz napisów na pokrywie baterii, MultiPad 10.1 nie odróżnia się od dziesiątek innych tego typu urządzeń. Z kolei jego spore gabaryty zmuszają do przenoszenia go w plecaku bądź torbie. Dlatego mobilnością znacznie ustępuje on swoim mniejszym odpowiednikom.

Miłym dodatkiem jest za to pokrowiec sprzedawany razem z tabletem. Jest on całkiem stylowy i wygodny. Szkoda jednak, że poza funkcją ochronną podczas przenoszenia urządzenia, pokrowiec nie pełni żadnej dodatkowej roli (w przeciwieństwie do cover flipów pasujących do np. urządzeń Samsunga lub Apple).

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
5 / 10
Komunikacja:
7 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
5 / 10
Płynność i wydajność:
3 / 10
Aparat:
2 / 10
Bateria:
2 / 10
Ekosystem:
6 / 10
Codzienne użytkowanie:
4 / 10
Praca / ergonomia pracy:
5 / 10
Wyświetlacz i dźwięk:
4 / 10
43%

Ocena redakcji

? %

7 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top