Test Prestigio MultiPad 4 Ultimate 8.0

Stosunkowo tani, ośmiocalowy tablet z Androidem. Urządzenie swoją premierę miało w 2013 roku. Jest to typowy chińczyk, który odróżnia się jednak stylową, świetnie wykonaną obudową oraz ładnym etui dołączanym do zestawu. Charakterystyczną cechą gadżetu jest również obsługa łączności 3G.

Jak na urządzenie z tej półki cenowej jest ono bardzo dobre. Obudowę wykonano z aluminium, a ekran przykryto szkłem. Spasowanie elementów jest bez zarzutu, nic nie skrzypi i nie ugina się pod naciskiem. Szkoda tylko, że srebrna ramka okalającą urządzenie wykonana została z lakierowanego plastiku, a nie metalu. Jest to jednak szczegół, który trudno uznać za znaczącą wadę. Tablet wizualnie przypomina iPada (w myśl zasadza, że jak kopiować, to najlepszych). Sprzęt wygląda minimalistycznie i dosyć elegancko. Jedynie ramki wokół ekranu mogłyby być odrobinę węższe. Zaletą tego modelu jest jego rozmiar, który stanowi kompromis między mobilnością, a komfortem korzystania z multimediów. Tablet zmieści się do niewielkiej torebki, a jego noszenie nie jest uciążliwe.

Do zestawu jest też dołączone stylowe, dobrze wykonane etui ze skóry, które stanowi miły dodatek. Szkoda jednak, że poza funkcją ochronną podczas przenoszenia urządzenia, pokrowiec nie pełni żadnej dodatkowej roli (w przeciwieństwie do cover flipów pasujących do np. urządzeń Samsunga lub Apple).

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
6 / 10
Komunikacja:
7 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
5 / 10
Płynność i wydajność:
4 / 10
Aparat:
5 / 10
Bateria:
5 / 10
Ekosystem:
8 / 10
Codzienne użytkowanie:
5 / 10
Praca / ergonomia pracy:
6 / 10
Wyświetlacz i dźwięk:
4 / 10
55%

Ocena redakcji

? %

7 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top