Recenzja: Alarm Clock Plus

recencja-alarm-clock-plus

http://alarm-clock-plus.softonic.pl/android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vp.alarmClockPlusDock&hl=pl

Do czego służy

Alarm Clock Plus to jedna z tych aplikacji, które mimo że są proste, to są jednocześnie bardzo funkcjonalne i użyteczne. Została zaprojektowana głównie z myślą o tych, którzy miewają problemy z porannym wstawaniem. Mimo swojej prostoty Alarm Clock Plus w pełni zasługuje na miano jednej z najlepszych aplikacji na Androida, a to za sprawą dużej liczby dostępnych w niej funkcji.

Rozbudowanie, praktyczność

Oprócz tradycyjnej funkcji budzika, w Alarm Clock Plus można ustawić między innymi budzik z mrugającym światłem, przechodzenie do trybu drzemki za pomocą wstrząsu telefonem czy odwoływanie alarmu. Ciekawą, jak również bardzo przydatną funkcją jest włączenie lub wyłączenie  drzemki za pomocą matematycznego równania o różnym stopniu trudności. Mało kto, zaraz po przebudzeniu, ma zdolność logicznego myślenia, dlatego takie zadanie może być nie lada wyzwaniem. Z myślą o osobach, mających problem z usłyszeniem porannego budzika powstała funkcja stopniowego zwiększania głośności alarmu. Aplikacja pozwala również na ustawienie budzika nawet wtedy, gdy telefon jest w trybie wyciszonym, co jest dużą zaletą.

Wygląd i interfejs

Wygląd Alarm Clock Plus nie odbiega zbytnio od tradycyjnego, fabrycznego zegara, który znajduje się w telefonach z Androidem, jest jednak rozbudowany o wiele dodatkowych ustawień. Oprócz tradycyjnych funkcji, takich jak tworzenie cyklicznych alarmów czy ustawianie drzemki, po włączeniu Internetu użytkownik może przejrzeć specjalnie dla niego wyselekcjonowane wiadomości z zakresu polityki czy sportu oraz sprawdzić aktualną prognozę pogody na dany dzień. Możliwe jest również ustawienie różnych widgetów np. tradycyjnego zegara analogowego, zegara biurkowego czy zegara nocnego.

Dostępne wersje

Aplikacja dostępna jest w dwóch wariantach – bezpłatnym z pojawiającymi się reklamami oraz płatnym, w którym bannery są wyłączone. Koszt wersji płatnej to około 3 zł, jednak poza wspomnianą różnicą, oba warianty oferują te same funkcje.

Podsumowanie

Alarm Clock Plus to bardzo przydatna aplikacja dla osób, które lubią używać wielofunkcyjnych programów. Prócz samej godziny może wyświetlać pogodę i wiadomości, dzięki czemu jest bardzo wygodna i praktyczna w obsłudze. Dodatkowy plus stanowi fakt, że Alarm Clock Plus jest dostępny za darmo w sklepie Google Play.

Pluses

Darmowa wersja aplikacji oferuje te same funkcje, co płatna
Prosty w obsłudze interfejs
Czytelne menu
Wyłączanie budzika za pomocą zadania matematycznego
Dezaktywacja drzemki poprzez potrząśnięcie telefonem
Stopniowe zwiększanie głośności alarmu
Możliwość sprawdzenia pogody
Dostęp do najnowszych wiadomości
Możliwość ustawienia zegara biurkowego lub analogowego

Minuses

Aplikacja czasem się zawiesza
Nadmiar funkcji może być dla niektórych zniechęcający

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top