Recenzja Alcatel Idol 3 4,7”: Pochwała symetrii

alcatelalcatel-idol-3-47telefony
Ocena Teleguru: 62 /100
test-Alcatel-OneTouchIdol-3-4,7-5
Alcatel coraz śmielej stawia kroki na polskim rynku. Idol 3 został zaprezentowany w połowie 2015 roku. Telefon oferowany jest w dwóch wariantach. Dzielące wspólną nazwę modele rozróżnia przekątna ekranu, rozdzielczość głównej kamery oraz pojemność pamięci i typ procesora. Bohaterem naszego testu jest mniejszy, 4,7-calowy Idol 3. Jakie cechy smartfona ze średniej półki, zamkniętego w zgrabnej obudowie, mogą zachęcić nabywców do wybrania Idola?specyfikacje-alcatel-idol-3-47

1. Wykonanie i wygląd

Nabywcy często kupują produkty kierując się wyglądem urządzeń. Idol 3 został zamknięty w stylowej, eleganckiej obudowie, której nie powstydziłyby się znacznie droższe smartfony. Jej charakterystyczną cechą jest symetryczność – patrząc na frontowy panel telefonu, na pierwszy rzut oka trudno ciężko stwierdzić, gdzie jest góra a gdzie dół. Równe odległości ekranu od krawędzi oraz identyczne siatki osłaniające symetrycznie ułożone głośniki utrudniają orientację. Jedynie obiektyw przedniej kamery i sąsiadujące z nim czujniki podpowiadają, gdzie szukać górnej części urządzenia.

Symetryczna konstrukcja Idola 3 dobrze wpływa na estetykę smatfona. Pomyłka w orientacji nie wymaga korekty – przez telefon można rozmawiać nawet trzymając go do góry nogami. Urządzenie wykrywa położenie i przekierowuje dźwięk rozmowy na głośnik znajdujący pod lub nad ekranem. Głos rejestrowany jest przez jeden z dwóch mikrofonów umieszczonych na górnej oraz na dolnej krawędzi urządzenia.

Tylna część smartfona prezentuje świetnie się. Panel pokrywający baterię został wykonany z matowego, wyprofilowanego przy krawędziach tworzywa sztucznego, które imituje metal. Smartfon dobrze leży w dłoni, a chropowata faktura materiału nieźle maskuje potencjalne zarysowania. Na tylnym panelu znajduje się mały obiektyw aparatu fotograficznego, dioda LED oraz logo modelu i producenta. Boczne krawędzie smartfona to połączenie posrebrzanego plastiku z tworzywem sztucznym o takim samym kolorze co tylna część urządzenia.

Wykonanie urządzenia nie wzbudza zastrzeżeń – elementy obudowy są dobrze dopasowane i nie uginają się pod naciskiem. Telefon można bez trudno obsługiwać jedną ręką, co jest zasługą obłych kształtów i niedużego ekranu o przekątnej 4,7 cala. Niestety, konstrukcja Alcatel Idol 3 nie jest pozbawiona wad. Podczas codziennego użytkowania denerwuje umiejscowienie włącznika w górnej części lewej krawędzi, co utrudnia szybką aktywację ekranu. Mankament ten w pewnym stopniu rekompensuje możliwość włączenia i wyłączenia wyświetlacza poprzez dwukrotne stuknięcie palcem jego powierzchni. Nie każdy użytkownik przekona się jednak do takiego rozwiązania. Drugą wadą Idol 3 jest zamontowano na stałe pokrywa baterii. Nie ma możliwości samodzielnej wymiany akumulatora.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top