Test Allview W1i: Nic nie widzę, krótko działam

recenzja-allview-w1i

Rumuńska firma Allview zdecydowała się zaoferować konsumentom tablety i smartfony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone. Wśród nich znalazły się modele Allview W1 i oraz Allview W1 S, wyposażone w duże wyświetlacze IPS i wydajne podzespoły. Czy rumuński smartfon Allview W1 i jest w stanie wywalczyć dla siebie miejsce pomiędzy flagowymi telefonami Nokii i Microsoftu?

specyfikacje-allview-w1-i

Elementy obudowy Allview W1 i zostały solidnie dopasowane. Wykonano je z komponentów o dobrej jakości, przez co smartfon trudno odróżnić od urządzeń rynkowych gigantów. Ramka otaczająca ekran nie powiększa sztucznie urządzenia, natomiast dotykowe przyciski funkcyjne, umieszczone pod ekranem, działają precyzyjnie i sprawnie reagują. Nad ekranem znajduje się aparat do rozmów wideo i autoportretów (2 Mpix) oraz sensor zbliżeniowy, a także światłomierz. Pomimo bardzo smukłej obudowy, na prawej krawędzi urządzenia umieszczono wyłącznik i przycisk regulacji głośności. Na górnej krawędzi smartfona ulokowano gniazdo mini jack.

Smartfon wręcz idealnie leży w dłoni, a jego obsługa jedną ręką nie powinna stanowić problemu dla większości osób. Tylny panel Allview W1 i dobrze się prezentuje. Wykonano go z błyszczącego plastiku, który jednak łatwo zarysować. Faktura (delikatne kropki) powoduje, że rysy nie rzucają się w oczy, za to są widoczne pod światło. Na tylnej części urządzenia, oprócz estetycznie wkomponowanego logo i marki, umieszczono główny aparat z diodą doświetlającą oraz głośnik. W przeciwieństwie do Allview W1 S, obiektyw aparatu nie wystaje ponad powierzchnię panelu, przypomina wzornictwo znane z kultowego Apple iPhone’a 3GS. Na dolnej krawędzi smartfona znajduje się gniazdo micro USB, służące do podłączania ładowarki oraz komunikacji z komputerem. Allview W1 i umożliwia obsługę dwóch kart micro-SIM.

W zestawie, oprócz standardowych akcesoriów, producent umieścił folię ochronną na ekran, co powinno być standardem dla mobilnych urządzeń.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
5 / 10
Wyświetlacz:
5 / 10
Komunikacja:
5 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
6 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
5 / 10
Płynność i wydajność:
6 / 10
Aparat:
3 / 10
Bateria:
4 / 10
Ekosystem:
6 / 10
Codzienne użytkowanie:
5 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

27 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top