Recenzja Calcularis Scientific Calc

recenzja-Calcularis Scientific Calc

Studenci kierunków ścisłych oraz uczniowie szkół średnich wiedzą, że matematyka i fizyka wymagają operowania na wielu liczbach, przy uwzględnieniu rozmaitych wzorów i funkcji. Ręczne wyliczanie wszystkiego może zmienić się w prawdziwą torturę, której jednak można uniknąć.

Calcularis Scientific Calc to rozbudowany kalkulator naukowy, który służy do skomplikowanych i złożonych obliczeń. Przyda się w algebrze, geometrii, a także fizyce i wyliczeniach natury elektrycznej (np. mierzenie oporu czy napięcia).  Jego dodatkową zaletą jest kalkulowanie cen i kosztów kredytów.

Do czego służy

Aplikacja oferuje wiele możliwości – od dodawania, mnożenia czy dzielenia, po rozbudowane wyliczenia z wykorzystaniem funkcji, zmiennych i wzorów. Nie ma problemu z dodawaniem cosinusów, obliczeniami w nawiasach, potęgowaniem czy wyciąganiem pierwiastków. Na tym jednak nie koniec, ponieważ pod przyciskiem App kryją się „kalkulatory spraw życiowych”. Pozwalają obliczyć koszty wynajmu, kredytu (z czym wiele osób ma problem) czy też cen – użytkownik wprowadza dane, a program podaje wynik końcowy. Opcje te przydają się podczas zarządzania prywatnym budżetem czy szacowania kosztów. Podobnie sprawa się ma w przypadku ustalania cen – tu wprowadza się stawkę, podatek, ewentualne zniżki/promocje i już widać wszystko, jak na dłoni. Kolejna warta uwagi rzecz to możliwość konwersji pomiędzy systemami metrycznymi oraz opcje wyliczania napięcia elektrycznego, oporu czy też zagadnienia związane z geometrią.

Rozbudowanie, praktyczność

Calcularis Scientific Calc oferuje użytkownikowi mnóstwo funkcji. Przyda się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba bardziej złożonych wyliczeń, znacznie ułatwiając pracę użytkownika. Może to dosłownie „ratować życie” w wielu sytuacjach (np. podczas egzaminu w szkole). Jednak wyjaśnienia są podane w wersji anglojęzycznej, więc bez znajomości tego języka nie da się wykorzystać wszystkich funkcji.  Z drugiej zaś strony, nawet bez obeznania z językiem Szekspira Calcularis może być niezmiernie praktyczny i skutecznie zastąpić klasyczny kalkulator.

Wygląd i interfejs

Główne okienko programu to wirtualny kalkulator, a dodatkowe funkcje kryją się w przyciskach SCI, FN, CONV, APPS. Niestety, do nieintuicyjnego interfejsu trzeba się przyzwyczaić, a wszystkie przyciski wymagają przetestowania – nie ma tu żadnych wyjaśnień dla początkujących ani też instrukcji, więc po pierwszym uruchomieniu programu użytkownik zostaje od razu rzucony na głęboką wodę. Wprowadza to pewien chaos, może powodować początkowe zagubienie i zniechęcić wielu użytkowników. Za to osoby zaznajomione z kalkulatorami naukowymi powinny poczuć się tu jak w domu.

Dostępne wersje

Po upłynięciu okresu testowego wyłączone zostają funkcje pozwalające na tworzenie złożonych wyliczeń. Kalkulatorowi pozostają możliwości wykonywania jedynie podstawowych operacji.

Podsumowanie

Calcularis Scientific Calc to prawdziwy skarb dla osób zawodowo zajmujących się obliczeniami. Pomaga w różnych dziedzinach nauk ścisłych, przydając się zarówno inżynierom, jak i studentom. Jednak kalkulator opłat, cen i kredytów jest łatwo dostępny i może okazać się wyjątkowo przydatny nawet dla Kowalskiego. Niestety, poziom skomplikowania aplikacji może zniechęcić mniej zaawansowanych użytkowników. Istotne może być również, że stosunkowo niewielki odsetek osób będzie w stanie w pełni wykorzystać potencjał tego programu. Należy przy tym zaznaczyć, że raczej nie przyda się uczniom szkół podstawowych czy gimnazjów.

Wymagania systemowe: Android 2.3.3

Zalecana wysoka wydajność: nie

Rozmiar: 275 k

Odpowiednia dla dzieci: nie

Mikrotransakcje: nie

Koszt: bezpłatna

Producent: Diamond Edge

Linki do bezpłatnych wersji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.diamondedge.calculator

Linki do płatnych wersji: –

Linki do oficjalnej strony gry / aplikacji: http://diamondedge.com/apps/calcularis.html

Pluses

Olbrzymia liczba funkcji i możliwości różnorakich wyliczeń
Przydatne kalkulatory opłat, kredytów i cen
Konwersja systemów metrycznych
Możliwość wyliczenia napięcia, oporu i innych czynników elektrycznych
Brak reklam

Minuses

Niezbyt wygodny interfejs użytkownika
Brak polskiej wersji językowej
Wersja darmowa działa tylko przez na dwa tygodnie
Poziom rozbudowania może zniechęcić mniej zaawansowanych użytkowników

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top