Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Recenzja CCleaner

Jeżeli smartfon działa podejrzanie powoli albo zaczyna się coraz częstej zacinać, oznacza to, że nazbierało się w systemie sporo wirtualnych śmieci, które zabierają cenne miejsce w pamięci urządzenia, a w dodatku do niczego nie służą. Przydadzą się więc od czasu do czasu porządki, a pomogą w nich specjalistyczne narzędzia.

CCleaner to smartfonowy odpowiednik uznanego programu dla systemów Windows i podobnie jak na komputerach stacjonarnych, tak i w wydaniu mobilnym jego największe zalety to niezawodność oraz prostota obsługi.

 Do czego służy (korzyść dla użytkownika)

Za pomocą CCleaner użytkownik może usunąć wspomniane, wirtualne śmieci, historię przeglądanych stron WWW (obsługuje wszystkie przeglądarki), pliki pozostałe po usuniętych programach, sprawdzić stan zapełnienia pamięci, a także odinstalowywać aplikacje. W ostatnim przypadku pokazywane są dwie zakładki – jedna wyświetla narzędzia zainstalowane przez użytkownika, druga natomiast – systemowe (np. Sklep Google Play). Należy w tym miejscu zaznaczyć, że CCleaner nie umożliwia usuwania systemowych aplikacji, a jedynie deinstalację aktualizacji niektórych z nich (np. klienta Gmail). Jeśli użytkownik robi porządki w programach po dłuższym czasie, może pozbyć się ich większej liczby za jednym zamachem – wystarczy tylko zaznaczyć, które chce usunąć.

Co do wyrzucania wspomnianych na początku, wirtualnych śmieci, program pokazuje pełną listę możliwych do likwidacji elementów – tutaj również użytkownik musi zaznaczyć, czego chce się pozbyć. Może także wybrać, które procesy (programy, usługi i funkcje działające w tle) mają zostać zatrzymane – jeśli zatem zauważy się nieznany, który działa w tle, można zablokować go do czasu wyjaśnienia, skąd pochodzi.  Czasem jednak takie działanie może wywołać chwilowy brak stabilności w pracy urządzenia, dlatego nie zawsze warto wyłączać wszystko, co się tylko nawinie pod palec. Istotnym szczegółem jest również fakt, że czyszczenie usuwa też zawartość schowka systemowego (czyli wirtualnej przestrzeni, do której trafiają kopiowane treści, np. tekst).

Rozbudowanie, praktyczność

CCleaner nie jest zbyt rozbudowany – każdy wybór to konieczność otworzenia jednego okienka z poziomu menu. Wszystkie kategorie czyszczenia rozmieszczone są w bardzo praktyczny sposób, a jeżeli użytkownik używa / używał CCleanera na komputerze, wydanie mobilne nie nastręczy mu żadnych trudności. Warto również wspomnieć, że aplikacja działa bez problemu zarówno na bardzo wydajnych, jak i starszych, wolniejszych urządzeniach.

Wygląd i interfejs

Program ma optymalnie uproszczony interfejs, w którym brak jakichkolwiek zbędnych elementów. Każde z narzędzi do czyszczenia umieszczone jest w oddzielnym rzędzie, wraz z informacjami na jego temat (np. ilość zajmowanego miejsca). Dzięki temu użytkownik ma możliwość szybkiego skontrolowania stanu urządzenia oraz znajdujących się w jego pamięci programów.

Podsumowanie

CCleaner to świetna aplikacja, która powinna przypaść do gustu posiadaczom zarówno tanich, budżetowych modeli z Androidem, jak i tych droższych, znacznie szybszych urządzeń. W dużej mierze jest to zasługa dokładnego oczyszczaniu systemu, szybkości działania, a także prostego w obsłudze, przemyślanego interfejsu. Dodatkowymi atutami programu są w pełni polski interfejs oraz całkowita.

Wymagania systemowe: Android 4.0

Zalecana wysoka wydajność:  nie

Rozmiar: 1,2 M

Odpowiednia dla dzieci: tak

Mikrotransakcje: nie

Koszt: bezpłatne

Linki do bezpłatnych wersji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.piriform.ccleaner

Linki do płatnych wersji: –

Linki do oficjalnej strony gry / aplikacji: piriform.com

Back to top button