Recenzja Endless Alphabet

Recenzja Endless Alphabet

Endless Alphabet to śliczna aplikacja, za pomocą której najmłodsi użytkownicy urządzenia przenośnego mogą opanować kilkadziesiąt podstawowych wyrazów z języka angielskiego.

Do czego służy

Za pomocą Endless Alphabet dziecko uczy się angielskiego alfabetu i kilkudziesięciu podstawowych słówek (oraz ich wymowy), składając je z animowanych literek. Te są nieruchome dopóki nie zostaną dotknięte, a gdy to się stanie, w zabawny sposób kłapią, syczą lub też wykonują śmieszne ruchy. Dziecko widzi na ekranie słowo, które następnie zostaje rozbite przez stadko przebiegających przez ekran potworów. Literki spadają, a na ścianie zostają tylko ich odciski, w które dziecko musi przesunąć literki. Po złożeniu wyrazu rozlega się aplauz, a głos lektorki czyta wyraz. Niestety, brakuje informacji o polskim znaczenia danego wyrazu.

Rozbudowanie, praktyczność

Najmłodsi lubią, kiedy coś się dzieje i zmienia, a konieczność składania tych samych wyrazów może je szybko znudzić. Nim jednak do tego dojdzie, będą mieć rozrywkę przez 2-3 godziny.

Wygląd i interfejs

Interfejs Endless Alphabet przystosowany jest do używania przez najmłodszych, więc cechuje go maksymalna prostota. Ekran główny to otwarta paszcza zabawnego stwora, w której znajdują się karteczki z alfabetycznie ułożonymi słówkami. Naciśnięcie jednego z nich sprawia, że rozpoczyna się właściwa zabawa. Warto dodać, że rozgrywa się ona na tle wyglądającym jak kartka papieru w linie, co pomaga przyzwyczaić dziecko do zeszytu szkolnego. Buduje też fajny, edukacyjny klimat i ładnie się prezentuje, w co jest w dużej mierze zasługą ładnie animowanych stworów oraz literek.

Płatne dodatki

Pełna wersja gry to konieczność wydania ok. 43 PLN na Androida oraz równowartość 8.99 USD (czyli ok. 37 złotych) na system iOS. Po zakupie w paszczy potwora zostają odblokowane niedostępne wcześniej wyrazy.

Dostępne wersje

Wersja darmowa to tak naprawdę demo, pozwalające zobaczyć zasady zabawy przy pierwszych trzech literach alfabetu. Wersja płatna, poza udostępnieniem reszty zbioru, niestety nie oferuje żadnych dodatkowych funkcji.

Podsumowanie wraz z krótką, opisową oceną aplikacji

Przeznaczony dla najmłodszych Endless Alphabet jest mało rozbudowaną edukacyjną aplikacją, która uczy użytkownika alfabetu angielski w świetny sposób, co może zainteresować dziecko przez jakiś czas. Biorąc jednak pod uwagę, że poza alfabetem pełna wersja to jedynie 50 słów, cena za nią wydaje się nieco przesadzona. Z tego względu można poszukać czegoś lepszego za podobne pieniądze. Co prawda nauka przebiega w dość oryginalny sposób, a stwory są przeurocze, jednak chciałoby się zobaczyć coś bardziej rozbudowanego za te pieniądze.

Wymagania systemowe: Android 2.3.3 i nowsze / iOS 5.0 i wyższe

Zalecana wysoka wydajność:  nie

Rozmiar: 110 M

Odpowiednia dla dzieci: tak

Mikrotransakcje: nie

Producent: Originator

Linki do bezpłatnych wersji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.originatorkids.EndlessAlphabet&hl=pl

Linki do płatnych wersji: –

Linki do oficjalnej strony gry / aplikacji: http://originatorkids.com/endless-alphabet/

https://itunes.apple.com/us/app/endless-alphabet/id591626572?ls=1&mt=8

Pluses

Zabawne animacje literek
Obsługa przystosowana pod dzieci
Nietuzinkowa oprawa wizualna
Uczy angielskiego alfabetu (i kilkudziesięciu słówek) w bardzo zabawny sposób
Wytłumaczenie słówek po angielsku dodatkowo uczy poprawnej wymowę

Minuses

Brak polskiego tłumaczenia może okazać się kłopotliwy dla osób, które jeszcze nie znają podstaw języka
Dość wysoka cena pełnej wersji
Płatna wersja daje zaledwie kilka godzin zabawy (50 wyrazów)
Zajmuje sporo miejsca w pamięci urządzenia

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top