Test HTC Desire 320: Ochota na powtórkę

Naturalny następca modelu HTC Desire 310, smartfon HTC Desire 320 na pierwszy rzut oka różni się jedynie detalami od poprzedniego modelu. Specyfikacja techniczna obu urządzeń również jest niemal identyczna. Odświeżony Desire ma za zadanie zdobyć uznanie klientów z mniej zasobnym portfelem i wyróżnić się na tle mocnej, budżetowej konkurencji. Czy smartfon HTC ma szansę zaistnieć na rynku?

specyfikacje-htc-desire-320

Trzy elementy obudowy HTC Desire 320 od razu rzucają się w oczy: 4,5-calowy ekran, wykonane z gumy obramowanie oraz błyszczące tworzywo pokrywające tył smatfona. Przezroczysty plastik chroniący wyświetlacz nie zajmuje całej przestrzeni przedniego panelu, co powoduje że telefon przypomina Sony Xperię E4. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Desire 320 nabiera nietuzinkowego wyglądu. Zastanawiające jest, dlaczego tajwański producent opracował telefon o pokaźnych gabarytach (132 x 67,8 x 10,5 mm) bez 5-calowego wyświetlacza. Ten w Desire 320 jest mniejszy – 4,5” i nie zajmuje całej przestrzeni przedniego panelu.

Kratka głośnika została umieszczona z przodu, pod ekranem, na pokrytej gumą części telefonu. Logo producenta również zostało umieszczone na dole, w miejscu które byłoby idealne dla przycisków dotykowych. W smartfonie są one umieszczono na ekranie, dodatkowo ograniczając jego powierzchnię.

Największą wadą techniczną urządzenia okazują się umiejscowione na prawej krawędzi telefonu przyciski odpowiadające za regulację głośności oraz włączenie smartfona. Są bardzo wąskie, mocno zagłębione w obudowie, co sprawia że trudno w nie trafić palcem. Trzeba też przyzwyczaić się do konieczności mocnego dociskania włącznika, co zmusza użytkownika do obracania telefonu za każdym razem, gdy np. trzeba zablokować ekran. Pewne zastrzeżenia budzi położenie gniazda słuchawkowego, umieszczonego na górnej krawędzi. Lepszym rozwiązaniem było przesunięcie złącza mini jack na dolną krawędź, co pozwoliłoby swobodnie posługiwać się smartfonem przechowywanym w kieszeni, pełniącym rolę odtwarzacza muzyki. Na dolnej krawędzi HTC Desire 320 umieszczono port micro USB.

W górnej części tylnego panelu, po prawej stronie został umieszczony obiektyw kamery. Nie wystaje on ponad obudowę, co zabezpiecza aparat przed mechanicznymi uszkodzeniami. Obok aparatu, przy krawędzi telefonu znajduje się dioda LED. Na samym środku tylnego panelu umieszczono logo producenta, które niestety z upływem czasu może się zetrzeć. Dolną cześć tylnego panelu zajmuje kratka głośnika. Cały tylny panel jest wymienny, co pozwala dostać się do wymiennej baterii. Błyszczący plastik, z którego została wykonana tylna część smartfona jest odporny na zarysowania, ale wyraźnie widać na nim odciski palców.

Wraz z wprowadzeniem na rynek modeli LG F60 oraz Samsung Galaxy Ace 4 producenci budżetowych smartfonów wykazali dbałość o solidne wykonanie obudowy. Niestety, HTC Desie 320 wypada znacznie gorzej pod tym względem. Połączenie gumowanego materiału z błyszczącym plastikiem nie tylko nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie, ale sprawia wrażenie że telefon nie jest solidne skonstruowany. Elementy obudowy nie zostały dokładnie dopasowane, przy mocniejszym ściśnięciu smartfona czasami słychać trzaski. Telefon jest ciężki (145 g), co powoduje, że jego obsługa nie jest komfortowa.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
4 / 10
Wyświetlacz:
4 / 10
Komunikacja:
5 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
6 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
4 / 10
Płynność i wydajność:
3 / 10
Aparat:
3 / 10
Bateria:
5 / 10
Ekosystem:
7 / 10
Codzienne użytkowanie:
4 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

56 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top