Test HTC Desire 820: Nieprędko do lamusa

HTC Desire 820 debiutował na targach IFA we wrześniu 2014 roku i został wdrożony na rynek parę miesięcy później. Pomimo swojego stażu na rynku nadal jest jednym z najbardziej interesujących smartfonów ze średniej półki. Kilka ciekawych rozwiązań sprawia, że Desire 820 jest telefonem wyjątkowym, oferowanym w relatywnie niskiej cenie. Smartfon został wyposażony m.in. w główny aparat z matrycą 13 Mpix i przedni do selfie o rozdzielczość 8 Mpix. Stereofoniczne głośniki i pojemny akumulator (2600 mAh), sprawiają że pomimo upływu czasu wyposażenie HTC Desire 820 wciąż jest interesujące. Czy jednak warto wyłożyć pieniądze na nowszy model?

specyfikacje-htc-desire-820

HTC Desire 820 jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – białym z niebieskimi elementami oraz szarym z białymi akcentami. Na rynku można znaleźć także wersje smartfona obsługującą dwie karty SIM, jednak jest on trudno dostępny w Polsce.

W pudełku, wraz z telefonem można znajduje się ładowarka sieciowa, kabel USB oraz słuchawki. Niestety, ostatni element wyposażenia oferuje bardzo słabą jakość dźwięku. Słuchawki sprawdzą się dobrze podczas rozmów, jednak do słuchania muzyki warto kupić coś lepszego. Czasy, kiedy HTC do swoich smartfonów dodawało słuchawki Beats to już przeszłość.

Do wykonania obudowy Desire 820 wykorzystano tworzywo sztuczne oraz szkło. Smartfon stał się też prekursorem nowego wzornictwa dla późniejszych urządzeń tajwańskiego koncernu. Urządzenie pewnie leży w dłoni, do czego przyczynia  się smukła obudowa o grubości 7,7 milimetra, zaokrąglona na narożnikach oraz obrzeżach tylnego panelu. Warto pamiętać, że telefon jest duży:  157,7 x 78,7 x 7,7 mm, nie każdemu przypadnie więc do gustu i niekoniecznie zmieści się w dłoni. Jego gabaryty są zbliżone np. do

Na wielkość obudowy wpływają umieszczone nad i pod wyświetlaczem stereofoniczne głośniki z technologią „BoomSound”. Czarna ramka, okalająca 5,5-calowy ekran, mieści w dolnej części logo producenta oraz diodę powiadomień, znajdującą się w lewym, górnym rogu. Obsługa smartfona jedną ręką jest kłopotliwa, niekiedy wręcz niemożliwa.

Na tylnym panelu znajduje się duże logo producenta, aparat oraz dioda doświetlająca. Obiektyw otacza pierścień wystający ponad krawędź obudowy. Tylny panel jest pokryty błyszczącym tworzywem sztucznym, niestety wyraźnie widać na nim odciski palców. Plastik służący do konstrukcji obudowy jest bardzo dobrej jakości.

Na prawej krawędzi smratfona znajduje się przycisk regulacji głośności oraz wyłącznik, na lewej – zaślepka, pod którą producent ukrył wysuwaną tackę na karty microSD oraz nano-SIM. W większości modeli HTC Desire 820 znajduje się jeszcze drugi, nieaktywny slot na kartę SIM. Na dolnej krawędzi, po prawej stronie, umieszczono port micro USB 2.0, zaś u góry znajduje się gniazdo słuchawkowe oraz dodatkowy mikrofon.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
7 / 10
Wyświetlacz:
7 / 10
Komunikacja:
7 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
7 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
6 / 10
Płynność i wydajność:
6 / 10
Aparat:
5 / 10
Bateria:
6 / 10
Ekosystem:
8 / 10
Codzienne użytkowanie:
6 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

0 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top