Test Huawei Honor 8: Bez rys na honorze

test-Huawei-Honor-8 (16)

Początek 2016 roku to okres w którym azjatyccy producenci smartfonów wprowadzili na rynek m.in. świetny smartfon Samsung Galaxy S7 oraz popularnego Huawei P9. Pół roku po premierze tych modeli do sprzedaży trafił smartfon, którego wzornictwo łączy cechy S7 i P9. Honor 8, flagowy produkt wydany pod szyldem wyodrębnionej przez Huawei marki, zgodnie z zamierzeniami producenta, łączy w sobie najmocniejsze cechy rywali. Cena urządzenia jest niższa od S7 i P9. Konkurenci, którzy nie byli dobrze przygotowania na agresywną walkę w klasie urządzeń subpremium, mogą w zakresie ceny i wydajności konkurować jedynie poprzednimi modelami swoich flagowców: Samsungiem S6 Edge, Xiaomi Mi 5 oraz droższym Huawei P9. Przekonajmy się, czy Honor 8 może zmierzyć się z innymi, azjatyckimi konkurentami.

specyfikacje-honor-8

Przedni panel smartfona zajmuje 5,2-calowy ekran stanowiący ponad 72% całej powierzchni. Tak dobre wykorzystanie przestrzeni to zasługa wąskich ramek wokół wyświetlacza i kompaktowych rozmiarów całego urządzenia (145,5 x 71 x 7,45 mm). W Google Pixel, przy podobnych wymiarach, zmieści się mniejszy, 5-calowy ekran. Poniżej ekranu Honor 8 znajduje się jedynie logo marki, brakuje fizycznych przycisków nawigacyjnych. Powyżej umieszczono centralnie głośnik połączony z diodą powiadomień.

test-Huawei-Honor-8-12-850x478 Huawei Honor 8

Po jego lewej stronie znajduje się czujnik światła i obiektyw przedniego apartu. Przyciski regulacji głośności oraz przycisk blokady zostały osadzone na prawej krawędzi smartfona, lewą zajmuje jedynie slot z tacką na kartę SIM oraz kartę pamięci (lub drugą kartę SIM).

W centralnej części dolnej krawędzi umieszczono port USB typu C oraz głośnik i gniazdo mini jack. Górna krawędź to miejsce wykorzystane na portu podczerwieni oraz mikrofonu do redukcji szumów otoczenia.

Najciekawsze elementy konstrukcji Honora znajdują się z tyłu obudowy – przy górnej krawędzi, pod powierzchnią szklanego panelu osadzone zostały dwa obiektywy aparatów, laserowy czujnik pomiaru ostrości oraz dwutonowa dioda doświetlająca, poniżej – matowy czytnik linii papilarnych, który może również pełnić funkcję gładzika oraz dedykowanego przycisku.

test-Huawei-Honor-8-12-850x478 Huawei Honor 8

Honor 8 dostępny jest w 4 wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, granatowej i złotej. Osobiście najbardziej podoba mi się pierwszy wariant, właśnie taki miałem okazję. Wizualnie smartfon czerpie wzorce ze starszego kuzyna, Huawei P9, jednak metalowy korpus został ograniczony do obramowania urządzenia. Tył, podobnie jak w Galaxy S7, został wykonany ze szkła, które dodatkowo zaokrąglono na brzegach. W efekcie panel jest gładko połączony z owalną ramką, a ta równie zgrabnie łączy się z zaokrąglonym szkłem na froncie urządzenia. Doskonałe dopasowanie elementów sprawia wrażenie monolitycznej konstrukcji wykonanej z pojedynczej tafli szkła. Efekt potęguje sposób, w jaki powierzchnia urządzenia odbija światło.

Zastosowanie tak śliskiego materiału ma swoje konsekwencje. Telefon przemieszcza się nawet po, wydawałoby się, poziomych powierzchniach. Łatwo dostrzec też odciski palców na obudowie, choć w mniejszym stopniu rzucają się one w oczy, niż w przypadku Xperii M5. Przez cały okres testów nie pojawiła się za to ani jedna wyraźna rysa na Honorze, mimo że telefon był przenoszony w kieszeni. Choć producent oficjalnie nie chwali się wykorzystanymi materiałami, wiemy że jest to zasługa zastosowania szkła Gorilla Glass 3.

Dla zainteresowanych test wytrzymałości Honor 8.
Uwaga! Wideo w języku angielskim.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
9 / 10
Wyświetlacz:
9 / 10
Komunikacja:
8 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
8 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
8 / 10
Płynność i wydajność:
9 / 10
Aparat:
8 / 10
Bateria:
8 / 10
Ekosystem:
8 / 10
Codzienne użytkowanie:
9 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

217 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top