Recenzja: Just 6 Weeks

Recenzja Just 6 Weeks

Google Play
https://play.google.com/store/apps/details?id=alexcrusher.just6weeks (wersja próbna)

https://play.google.com/store/apps/details?id=alexcrusher.just6weeks.full (wersja premium)

iTunes
https://itunes.apple.com/us/app/just-6-weeks/id580878681?mt=8

Cena
8.79 zł (Google Play, wersja premium), ok. 8.99 zł (iTunes)

Lato za pasem. Któż nie chciałby pochwalić się wyrzeźbioną sylwetką na skąpanej w słońcu plaży? Twórcy mobilnego oprogramowania wychodzą naprzeciw potrzebom, proponując szybką poprawę formy z aplikacją.

Wstęp

Od jakiegoś czasu, w sklepach internetowych dużą popularnością cieszą się programy typu „zdrowie” i „rekreacja”. Uprawianie sportu jest modne, a chwalenie się wynikiem pracy (np. przebytymi kilometrami) – jeszcze bardziej. Zjawisko to dostrzegli producenci tytułów na urządzenia mobilne, prześcigając się w oryginalności tego typu aplikacji.

Korzyść dla użytkownika

Just 6 weeks to symulator domowej siłowni, zawierający pięć zróżnicowanych typów ćwiczeń. Producenci programu zapewniają, że korzystanie z niego 10 minut dziennie, 3 razy w tygodniu, pozwala skutecznie poprawić formę oraz wygląd mięśni. Tytułowe „6 tygodni” to czas, po którym użytkownik będzie w stanie (według twórców) wykonać 100 powtórzeń pompek klasycznych, 150 pompek odwrotnych, 200 brzuszków, 200 przysiadów i 20 podciągnięć.

unnamed-43 Recenzja: Just 6 Weeks

Rozbudowanie, praktyczność

Aplikacja oparta została na systemie „małych kroków”. Na początku użytkownik zostaje poproszony o wykonanie testu sprawnościowego – maksymalnej liczby powtórzeń danego ćwiczenia, na którą pozwala jego wytrzymałość. Po przejściu wstępnego testu określającego formę, można realizować właściwy program. Każdorazowy trening składa się z pięciu serii. Te z kolei podzielono na powtórzenia. Ich liczba zmienia się w zależności od zaawansowania programu oraz etapu treningu. Pozycję „powtórzenia” można modyfikować w zależności od siły i zapału. Aplikacja została wyposażona w stoper wizualizujący czas, jaki pozostał na wykonanie ćwiczenia. W miarę potrzeby, można skracać lub wydłużać długość serii, klikając na tarczę wskaźnika. Jest to bardzo praktyczna opcja, bowiem nie zaburza rytmu. Aplikacja sama przypomina o porze na trening, co z pewnością spodoba się zapominalskim.

Niestety, poza zaletami, program ma też wady, a jedna z nich jest dosyć poważna – przekłamanie podczas wyliczania powtórzeń. W czasie testów, pomimo podstawowego trybu (tj. bez zmian w liczbie powtórzeń), już podczas 4 tygodnia, aplikacja zaproponowała trening powyżej docelowych 100 pompek na serię. Program narzuca więc nienaturalne tempo, które dla osoby nieoswojonej z siłownią, szybko skończy się zakwasami. Tytuł zamknięty jest również na mieszany system treningu. Nieco bardziej zaawansowani odbiorcy poczują niedosyt wynikający z braku ćwiczeń ze sztangą. Z kolei nowicjuszom może doskwierać brak instruktarzu, jak prawidłowo wykonywać poszczególne zadania.

Wygląd i interfejs

Pierwsze, co rzuca się w oczy i zarazem odróżnia Just 6 Weeks od konkurencji, to polska wersja językowa. Bynajmniej, nie ma tutaj mowy o przekładzie dokonanym przez internetowego tłumacza Google Translate – poziom polszczyzny nie pozostawia jakichkolwiek życzeń. Aplikacja ma prosty i co ważne, czytelny układ graficzny, oparty na stonowanych, ciemnych tłach oraz jasnych czcionkach. Dla wyróżnienia, poszczególne rodzaje treningów zostały opatrzone osobną ikoną oraz kolorem. Klawisze funkcyjne są duże, przez co ułatwiają korzystanie w trakcie pracy nad mięśniami. Na uwagę zasługuje również graficzna forma przedstawiania wyników pracy. Twórcy aplikacji postarali się, by każde z ćwiczeń zawierało wykres z zaznaczonymi wartościami: dniem i liczbą powtórzeń.

Dostępne wersje

Na rynku występują dwie wersje programu – darmowa oraz płatna. Obie zawierają pełen pakiet ćwiczeń, z tą różnicą, że użytkownik pierwszego będzie mógł się nią cieszyć jedynie przez pierwsze dwa tygodnie. W wersji demonstracyjnej znalazły się również reklamy, które wyświetlają się na całej stronie, tuż po zakończeniu serii ćwiczeń. Zarówno w Google Play, jak i w iTunes, wersję premium wyceniono na niewiele ponad 3 zł.

Podsumowanie

Just 6 Weeks jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących rozpocząć przygodę z siłownią. Dzięki stopniowemu trybowi ćwiczeń, tytuł pozwala wyrobić nawyk systematycznego dbania o formę. Opcjonalny sposób realizacji programu nie zniechęca trudnością. Wręcz przeciwnie. Czytelna, prosta grafika i polskojęzyczne treści pozwalają zachować kontrolę nad treningiem. Z drugiej zaś strony, występujący błąd w obliczaniu serii oraz brak indywidualnego trybu powoduje, że jest to raczej pozycja skierowana do amatorów. Jednak, ze względu na wiarygodność zapewnień twórców – godna uwagi i polecenia.

Pluses

Zróżnicowana oferta ćwiczeń
Polska wersja językowa
Skutecznie mobilizuje
System przypomnień, który ułatwia organizację ćwiczeń
Łatwa w obsłudze/intuicyjna
Czytelny interfejs
Wizualizacja wykonanej pracy
Niska cena

Minuses

Przekłamania w wyliczeniach celu
Brak instruktarzu jak poprawnie wykonywać ćwiczenia
Brak opcji własnych kompozycji
Reklamy zajmujące cały ekran w wersji próbnej

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top