Test Kazam Life C5: Wbrew trendom

test-kazam-life-c5-1

Giganci rynku telefonicznego skupiając się na długościach przekątnych ekranu i upakowaniu jak największej liczby pikseli na wyświetlaczu. Zapomnieli o niszy, która niegdyś była przebojem sprzedaży wśród mobilnych telefonów: składanych modelach z tzw. klapką. Wciąż mają one grono swoich zwolenników, o czym od czasu do czasu przypominają mniej znane, debiutujące firmy, wprowadzając na rynek nietypowe smartfony. W 2014 roku o składanych telefonach przypomniał Kazam, oferując Life C5.

specyfikacje-kazam-life-c5

Obudowa Kazam Life C5 została wykonana zlastiku, który przypomina tylne panele Samsunga Galaxy S3, LG G3 oraz Alcatel One Touch Idol 6030x. Stylizowany na szczotkowany metali tył Kazama Life C5 optycznie robi dobre wrażenie. Niestety,stetyka wzornictwa nie idzie w parze z materiałami o wysokiej jakości. Istniejeuże prawdopodobieństwo, że warstwa lakieru pokrywająca panele będzie się ścierać. Korpus Kazam Life C5, podobnie jak boczne krawędzie, został wykonany z czarnego plastiku, który pasuje do wzornictwa telefonu. Szkoda jednak, że elementy obudowy urządzenia są dobrze dopasowane. Tylny panel odstaje o kilka minimetrów od korpusu, a pozostałe komponenty nawet przy lekkim ściśnięciu wydają charakterystyczne trzaski. Zawias, na którym trzyma się klapka sprawia jednak wrażenie solidnego, przez co zarówno otwieranie, jak i zamykanie telefonu powinno być bezproblemowe, nawet po dłuższym użytkowaniu.

Po otwarciu telefonu można dostrzec pokaźny, jak na rozmiary urządzenia, wyświetlacz który otoczono ładną, błyszczącą ramką z plastiku. Widnieje na niej nazwa producenta. Klawiatura w Kazam Life C5 może przypaść do gustu osobom starszym i niedowidzącym. Przyciski są duże, dobrze podświetlone i oddalone od siebie na odległość utrudniającą omyłkowe wciśnięcie. Zdecydowanie brakuje bocznych klawiszy nawigacyjnych. Nad standardową klawiaturą numeryczną producent umieścił trzy dodatkowe przyciski, do których można przypisać kontakty. Rozwiązanie to sprawi, że nawet osoby w podeszłym wieku, które mogą mieć problemy z obsługą telefonu, bezproblemowo nawiążą połączenie ze swoimi bliskimi.

test-Kazam-Life-C5-4-1 Kazam Life C5

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
4 / 10
Wyświetlacz:
2 / 10
Komunikacja:
2 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
5 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
2 / 10
Płynność i wydajność:
4 / 10
Aparat:
1 / 10
Bateria:
6 / 10
Ekosystem:
1 / 10
Codzienne użytkowanie:
3 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

3 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top