Test LG G Flex2: Wygięty w łuk

test-LG-GFlex2-4

Po sukcesie LG G Flex, który przez redakcję i czytelników TeleGuru został wybrany innowacją 2014 roku, czas na nowy model - LG G Flex 2, który debiutował w styczniu 2015 roku. Południowokoreański producent został zmuszony sukcesem protoplasty serii do kontynuacji linii zakrzywionych smartfonów. Nowe dzieło LG to telefon mniejszy, ale oferujący większą wydajność. Na dodatek jego obudowa potrafi zamaskować rysy. LG G Flex 2 odróżnia się od konkurencji wyraźnie wygiętym ekranem. Nie jest to jednak jego jedyny atut – inżynierom LG udało się także opracować elastyczną baterię. Ze względu na ekran o 6-calowej przekątnej telefon może jednak trafić do bardzo wąskiego grona odbiorców.

specyfikacje-lg-g-flex-2

Niewiele smartfonów na rynku tak mocno wyróżnia się wyglądem. Najbardziej oryginalne konstrukcje to dwuekranowy YotaPhone 2, niezwykle szeroki BlackBerry Passport oraz wygięty w łuk LG G Flex 2. W porównaniu do poprzednika, nowy model telefonu Flex wydaje się mieć jeszcze większą krzywiznę. Wyświetlacz smartfona o przekątnej 5,5 cala jest jednak nieznacznie mniejszy od ekranu wcześniejszego modelu. Obudowę wykonano z połyskującego plastiku, którego materiał niweluje zarysowania, wypychając ze spodnich warstw tworzywo wypełniające uszczerbek. LG G Flex udowodnił już, że ta technologia działa, niestety wyłącznie do maskowania małych zarysowań. Większe mogą pozostać na stałe. Niewielkie zarysowania obudowy LG Flex 2 rzeczywiście znikają po kilku minutach. Pozytywnie zaskakuje elastyczność urządzenia – telefon można wygiąć (lub dokonać próby wyprostowania go), a i tak wróci on do pierwotnego kształtu. Takie rozwiązanie sprawia, że smartfon jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Ekran o przekątnej 5,5 cala otaczają wąskie ramki. W górnej części smartfona znajduje się głośnik oraz, po lewej stronie, dioda powiadomień, czujnik światła i przedni aparat. Na dolnej umieszczono logo producenta, choć byłoby to lepsze miejsce na przyciski dotykowe. LG zdecydowało się na wyświetlenie systemowych przycisków na głównym ekranie, co umożliwia ich konfigurowanie. Tylny panel LG Flex 2 można otworzyć, jednak podobnie jak w przypadku Sony Xperii Z3 użytkownik nie ma dostępu do baterii.

Smartfon LG jest naprawdę dużym, jednak dzięki zmniejszeniu rozmiarów w porównaniu do poprzednika, nowy model stał się bardziej poręczny. Pewne zastrzeżenia można mieć do umieszczonych pod aparatem przycisków funkcyjnych. Podobne rozwiązanie zastosowano w LG G2 i w nim również wzbudzało ono kontrowersje. W tym przypadku obudowa jest większa, dostęp do przycisków może wymagać przesunięcia telefonu w dłoni, a tym samym rozluźnienia uchwytu.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
8 / 10
Wyświetlacz:
8 / 10
Komunikacja:
9 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
7 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
7 / 10
Płynność i wydajność:
8 / 10
Aparat:
8 / 10
Bateria:
7 / 10
Ekosystem:
7 / 10
Codzienne użytkowanie:
8 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

670 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top