Recenzja LG V10: Dwa ekrany jeden duży, drugi mały

test-Photosession-LG-V10-10

3. Aparat

test-Photosession-LG-V10-14-850x478 LG V10

Tytuł najlepszego smartfona roku 2015, który stowarzyszenie EISA przyznało LG G4 zobowiązuje. Koreańczycy zdecydowali się zatem wyposażyć swojego kolejnego flagowca w aparat 16 Mpix z 1/2,6 matrycą typu CMOS i otworem względnym obiektywu f/1.8, optyczną stabilizację obrazu, laserowy czujnik pomiaru ostrości oraz podwójną diodę doświetlającą. Aparat umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli), 30 fps.

Aplikacja odpowiedzialna za zarządzanie aparatem wykorzystuje dodatkowy wyświetlacz do prezentowania listy trybów fotografowania oraz rejestrowania filmów. Pozostałe opcje umieszczone zostały na głównym ekranie.

Jasny obiektyw nie wpływa na zakres czułości ISO (od 50 do 2700), zarówno w trybie foto, jak i podczas nagrywania filmów. Oprócz opcji wykonywania zdjęć HDR, smartfon umożliwia także zapisywanie fotografii w formacie RAW. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja „Multi-View”, która umożliwia rejestrowanie obrazu z trzech kamer, z równoległym podglądem na podzielonym ekranie.

Zdjęcia wykonane przy pomocy LG V10 są bardzo dobrej jakości, nawet w trybie automatycznym. Użytkownik smartfona nie musi dysponować wiedzą o zasadach fotografowania, by uwiecznić ważne chwile na zdjęciach o dobrej jakości.

Niski poziom szumów oraz wiernie odwzorowane kolory to najważniejsze cechy zdjęć wykonanych LG V10. Jakość zdjęć wykonanych zarówno w dogodnych warunkach oświetleniowych, jak i przy mniejszej ilości światła jest niemal równie dobra. W drugim przypadku z pomocą przychodzi podwójna dioda doświetlająca oraz optyczna stabilizacja obrazu. Szybki, laserowy pomiar ostrości to kolejna zaleta aparatu.

Filmy można rejestrować w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) lub 4K (3840 x 2160 pikseli). Przy 4K dezaktywowane są funkcje poprawiające jakość ujęć, w tym stabilizacja obrazu. Tak samo dzieje się w trybie Full HD, gdy zostanie włączona rejestracja 60 klatek na sekundę. Decydując się na manualny wybór opcji wideo, użytkownik może decydować o liczbie zapisywanych klatek w zakresie od 1 do 60, aktywować lub wyłączyć stabilizację obrazu oraz ustalić jakość nagrywanego dźwięku.

Oprogramowanie fotograficzne jest znacznie bardziej rozbudowane, niż podobna aplikacja dostępna np. w Samsungu Galaxy S6 edge Plus.

Na przednim panel znajdują się dwie 5-megapikselowe kamery do selfie z przysłonami f/2.2. Różnią się od siebie kątem widzenia. Pierwsza została wyposażona w obiektyw o kącie 80 stopni, druga jest szerokokątna – 120 stopni, posłuży do wykonywania portretów grupowych. W roli lampy błyskowej wykorzystywany jest wyświetlacz smartfona.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top