Recenzja Moja Gazetka (darmowa) Android

recenzja-moja-gazetka-aplikacja-android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ricosti.gazetka

Sieciowe sklepy od dawna promują swoje oferty wydając co jakiś czas gazetki z promocjami i asortymentem. Po co jednak marnować papier, skoro tego typu materiały można mieć zawsze pod ręką na ekranie smartfona?

Do czego służy

Ten prosty program to tak naprawdę baza aktualnych gazetek promocyjnych aż 46 obecnych w Polsce sieciówek. Należy jednak pamiętać, że do działania aplikacja wymaga aktywnego połączenia z Internetem.

Rozbudowanie, praktyczność

Moja Gazetka nie oferuje żadnych niesamowitych funkcji. Po uruchomieniu widać listę aktualnych gazetek, jednak do działania program wymaga łączności z Internetem i poszczególnych katalogów nie można zapisać w pamięci urządzenia. W bazie aplikacji znaleźć można większość hipermarketów  (np. Tesco, Real), sklepów spożywczych (np. Lidl, Biedronka), kilka supermarketów (np. Polo Market), a także parę drogerii (np. Rossmann, Natura), sklepów z elektroniką (np. Media Markt), marketów budowlanych (np. Castorama, Leroy Merlin), a nawet firmy kosmetyczne – Oriflame i Avon. Sklepy można też wyświetlić z podziałem na kategorie (budowalne, obuwnicze, RTV / AGD, spożywcze itp.) lub poszczególne firmy. Najistotniejsza jest jednak możliwość dodawania sklepów do listy ulubionych, dzięki czemu nie trzeba ich każdorazowo szukać. Szkoda tylko, że program nie umożliwia pokazania na mapie najbliższych lokali na podstawie lokalizacji użytkownika.

Po wybraniu gazetki kolejne strony przewija się poruszając palcem w prawą lub lewą stronę. Jest jeszcze możliwość powiększania obrazków popularnym gestem uszczypnięcia.

Trochę szkoda, że program nie oferuje np. wyszukiwarki produktów lub możliwości analizowania cen tego samego artykułu w różnych sklepach, ale do tego służyć może np. Allegro lub Ceneo.

Wygląd i interfejs

Trudno cokolwiek powiedzieć o tych dwóch cechach, ponieważ zostały one ograniczone do absolutnego minimum. Interfejs programu to zdjęcia gazetek i ich stron oraz raptem kilka kategorii (sklepy, ulubione itp.). Dobrze chociaż, że program jest wręcz banalny w obsłudze i idealnie komponuje się z wyglądem Androida. Zdarzają się jednak sporadyczne problemy z wyświetlaniem niektórych katalogów i w takiej sytuacji konieczne jest ponowne uruchomienie aplikacji.

Podsumowanie

Dla osób, które często chodzą po sklepach jest to wręcz obowiązkowa pozycja, która niewielką liczbę funkcji nadrabia pokaźną bazą obsługiwanych sieciówek. Innymi zaletami Mojej Gazetki są prostota obsługi oraz pozytywny wpływ na środowisko, ze względu na brak konieczność drukowania papierowych wydań gazetek promocyjnych.

Zdjęcia play.google.com

Pluses

Daje szybki dostęp do katalogów promocyjnych popularnych sieci sklepów
Banalny w obsłudze interfejs
Zawiera gazetki aż 46 popularnych w Polsce sieciówek
Działa na nawet bardzo wolnych urządzeniach
Możliwość dodawania wybranych sklepów do listy ulubionych, by mieć do nich ułatwiony dostęp
Pozwala oszczędzać papier potrzebny do drukowania klasycznych wydań gazetek

Minuses

Sporadyczne problemy ze stabilnością działania
Do działania wymaga ciągłej łączności z Internetem
Brak np. funkcji wyszukiwania produktów

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top