Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Recenzja Moto Mods: Moto TurboPower™ Pack – Drugie życie Moto Z2 Play

Moto Mods to specjalne moduły opracowane jedynie dla smartfonów Lenovo z rodziny Moto Z. Producent kontynuował swoje innowacyjne rozwiązanie również dla smartfonów drugiej generacji, w tym Moto Z2 Play. Moduły łączą się z tylną obudową smartfona poprzez ulokowany na niej system magnesów i łączników. Dzięki temu m.in. Moto Z2 Play wraz z Moto Mods tworzą kompatybilną całość. Jednym z niezbędnych rozszerzeń dla smartfona Motoroli jest Moto TurboPower™ Pack – dodatkowa bateria o pojemności aż 3490 mAh. Znacząco wydłuża ona żywotność smartfona. Ponadto chroni tylny panel przed zarysowaniami i zabrudzeniami. Co prawda Moto Z2 Play połączony z dodatkową baterią jest o wiele grubszy i masywniejszy, ale w rzeczywistości to bardzo solidna i dobrze leżąca w dłoni konstrukcja. Czas przekonać się, czy w przypadku drugiej generacji innowacyjnych modułów bateria również będzie tym najbardziej niezbędnym.

Wykonanie i wygląd

Po podłączeniu Moto TurboPower™ Pack do telefonu pełni ona rolę tylnego panelu. Ma wycięcie na obiektyw aparatu głównego, dzięki temu przylega idealnie do smartfona i tworzy z nim kompatybilną całość.

Wewnętrzna strona modułu wyposażona jest system w magnesów i łączników – to za ich pomocą następuje łączność z telefonem. W smartfonie ten system ulokowany jest na dolnej części tylnego panelu. Z kolei zewnętrzna część modułu pokryta jest gumowym tworzywem o chropowatej fakturze, które chroni tylny panel przed zarysowaniami. Jego zaletą jest też dobra przyczepność – smartfon pomimo swoich gabarytów nie ślizga się w dłoni. Po zewnętrznej stronie Moto TurboPower™ Pack znajduje się logotyp Motoroli oraz przycisk i cztery diody. Informują one użytkownika o aktualnym stanie pojemności baterii modułu. Jeśli po naciśnięciu klawisza nie świeci się żadna z diod, oznacza to, że urządzenie jest rozładowane. Zagospodarowana została jeszcze lewa krawędź modułu – znajduje się tam port USB typu C. Umożliwia to oddzielnie ładowanie Moto TurboPower™ Pack.

test-motorola-moto-z2-play (21)

Przy pierwszym połączeniu baterii ze smartfonem na ekranie wyświetli się samouczek. Użytkownik dowie się o funkcjach oszczędzania energii. Producent udostępnił tryb domyślny – utrzymuje poziom baterii w smartfonie na poziomie 100%, co skraca żywotność akumulatora modułowego oraz tryb oszczędny – stan baterii telefonu utrzymywany jest na poziomie 80%, co zapewnia dłuższy czas pracy modułu.

Wydajność i bateria

Moto TurboPower™ Pack to moduł z baterią o pojemności 3490 mAh. Po podłączeniu go do Moto Z2 Play użytkownik otrzyma niezwykle zadowalające efekty. Czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora zwiększy się nawet ponad dwukrotnie. Przy umiarkowanym sięganiu po telefon (kilka połączeń i wiadomości dziennie, włączona transmisja danych i sporadyczne korzystanie z aplikacji) czas pracy na jednym ładowaniu baterii wynosi ponad 50 godzin. Screen on Time wyniósł 8 godzin i 36 minut. Częste uruchamianie aplikacji (w tym oglądanie filmów, muzyka, gry), włączona transmisja danych i dłuższe rozmowy głosowe sprawiają, że chiński smartfon wytrzyma na jednym ładowaniu około 30 godzin. Moduł z baterią to obowiązkowe akcesorium dla osób szukających smartfona działającego przez ponad dobę użytkowania bez dostępu do źródła energii.

Jest to widoczne również na przykładzie odtwarzania multimediów. Maksymalny czas oglądania filmu o rozdzielczości Full HD na Moto Z2 Play wynosił 14 godzin i 3 minuty, z zainstalowanym Moto Mods czas wyświetlania wideo wydłuża się do ponad 20 godzin! Zaś czas słuchania muzyki z wygaszonym ekranem i wyłączoną transmisją danych wydłuża się do ponad 66 godzin. To wyniki, które powinny usatysfakcjonować niejednego użytkownika.

Podsumowanie

Moto TurboPower™ Pack to najbardziej niezbędny ze wszystkich Moto Mods. Takie gadżety jak projektor, czy dodatkowy głośnik są zdecydowanie rzadziej użytkowane. W dzisiejszych czasach wydłużony czas pracy smartfona to atut przemawiający do wielu osób zainteresowanych kupnem nowego modelu. Właśnie to gwarantuje używanie modułu akumulatora np. z Moto Z2 Play. Dużą zaletą jest również wsteczna kompatybilność, moduł można używać chociażby ze starszym modelem – Moto Z Play, który wyposażony jest w baterię o pojemności 3500 mAh.

Każdy z Moto Mods to dodatkowy koszt. Mimo to posiadacz któregokolwiek urządzenia kompatybilnego z Moto TurboPower™ Pack powinien zainwestować środki w ten moduł.

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close