Test myPhone Luna: Niedrogi olbrzym

test-myphone-luna-2

Pierwszy smartfon opracowany przez polskiego myPhone’a to pokaźna Luna o wymiarach 157,6 x 77,6 x 7,9 mm. W swoje grupie – budżetowych smartfonów – to telefon tani i jednocześnie całkiem dobrze wyposażony. Czy połączenie nieszablonowego wzornictwa i ekonomicznych komponentów ma szansę zdobyć uznanie nabywców?

specyfikacje-myphone-luna

Wzornictwo Luny opiera się na wyraźnie zaznaczonych, prostych kątach, co sprawia że smartfon przypomina znacznie droższe modele. Na minimalistycznym przednim panelu wyróżnia się jedynie dużych rozmiarów kratka głośnika, widoczna na wąskiej przestrzeni górnej krawędzi. Poniżej, pod ochronną warstwą szkła znajduje się przedni aparat. Na dolnej krawędzi, oddzielającej ekran od obudowy, umieszczono trzy podświetlane przyciski dotykowe (opcje interfejsu, powrót do menu, powrót do poprzedniej opcji). Wyświetlacz chroni szkło Dragontail, będące odpowiednikiem popularnego Gorilla Glass, jest ono jednak znacznie mniej odporne na zarysowania. Wyraźnie widać na nim również odciski palców.

Zarówno dolna, jak i górna część obramowania telefonu została wykonana z metalu. Na górze umieszczono gniazdo słuchawkowe, na dole znajduje się port micro USB. Umiejscowienie przycisków regulacji głośności i wyłącznika na prawej krawędzi smartfona powoduje, że po lewej stronie nie ma żadnych elementów. Pomimo sporych rozmiarów, Luna dobrze układa się w dłoni.

test-myphone-luna-7-1-1 myPhone Luna

Tył urządzenia został wykonany z matowego plastiku. Niestety, wykorzystano materiał o słabej jakości, przez co łatwo uszkodzić lub połamać tylny panel. Na szczęście pokrywa obudowy jest wymienna, użytkownik ma też dostęp do baterii. Łatwo będzie zmienić także kolorystykę smartfona – producent oferuje białe i czarne plecki do Luny. Górną cześć tylnego panelu zajmuje położony po lewej stronie aparat, pod nim znajduje się lampa błyskowa o niewielkich rozmiarach. Po prawej stronie widoczna jest kratka głośnika. Centralną część obudowy zajmuje pionowe logo telefonu, na dole widnieje logo producenta oraz kratka drugiego głośnika.

Trzeba przyznać, że połączenie szkła, metalu i plastiku tworzy atrakcyjną dla oka kompozycję. Niestety, o ile smartfona można pochwalić za wygląd, tak trzeba zganić za wykonanie. Nie tylko użyte materiały są słabej jakości, nie zostały również precyzyjnie dopasowane – pomiędzy ekranem a obudową widać prześwitujące podświetlenie ekranu.

 

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
3 / 10
Wyświetlacz:
5 / 10
Komunikacja:
5 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
5 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
4 / 10
Płynność i wydajność:
5 / 10
Aparat:
3 / 10
Bateria:
5 / 10
Ekosystem:
7 / 10
Codzienne użytkowanie:
4 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

892 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top