Test Nokia Lumia 830: Elegancka i wygodna

test-Nokia-Lumia830-11

Nokia Lumia 830 i Nokia Lumia 735 to ostatnie smartfony z serii Lumia opatrzone logo fińskiej firmy. Pierwszy z modeli miał wypełnić lukę pomiędzy flagową Nokią Lumią 930 a modelami z niższej półki cenowej. Lumia 830 wygląda podobnie do flagowego modelu, jednak jej specyfikacja odpowiada telefonom ze średniej półki cenowej. Czy takie połączenie może przyczynić się do sukcesu na rynku, który jest przeładowany smartfonami w prawie każdym segmencie cenowym?

specyfikacje-nokia-lumia-830

Nokia Lumia 830 na pierwszy rzut oka do złudzenia przypomina flagową Lumię 930. W nowym modelu umieszczono aluminiową ramkę, która świetnie wygląda i zapewnia sztywność konstrukcji smartfona. Model 830 chroni również hartowane szkło Gorilla Glass 3, które zostało lekko zaokrąglone na krawędziach (jednak nie tak bardzo, jak w Nokii Lumii 930), dzięki czemu przedni panel prezentuje się świetnie. Przestrzeń pomiędzy ekranem a dolną krawędzią wykorzystano do umieszczenie dotykowych przycisków systemowych (powrót, menu, przeglądarka internetowa). Powierzchnia nad ekranem jest wąska, umieszczono na niej logo producenta, przedni aparat i sensory.

Tył telefonu przywodzi na myśl Nokię Lumię 1020 ze względu na podobny moduł aparatu, który został otoczony obramowaniem o średnicy 2,5 cm i lekko wystaje ponad powierzchnię obudowy. Osoba, która nie miała wcześniej do czynienia z podobnym rozwiązaniem, trzymając telefon odruchowo będzie dotykać aparatu, co naraża go na zabrudzenia. Pokrywa baterii wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Wyprofilowana powierzchnia sprawia, że smartfon dobrze leży w dłoni. Na tylnym panelu szybko zbierają się zabrudzenia i odciski palców. Wymieniając pokrywę, użytkownicy mają możliwość zmiany koloru. Producent przewidział pięć wariantów: pomarańczowy, zielony, biały, czarny i złoty. Na środku tylnego panelu widnieje małe logo Nokii, na dole umieszczono pokaźnych rozmiarów głośnik.

Na górnej krawędzi znajduje się gniazdo słuchawkowe i port micro USB. Podwójny biały pasek widoczny na obu krawędziach w połączeniu z wzornictwem obudowy składa się na elegancki wygląd smartfona. Na prawym boku urządzenia producent umieścił trzy przyciski systemowe (regulacja głośności, blokada telefonu i spust migawki aparatu), które są od siebie odpowiednio oddalone, co wyklucza przypadkowe naciśniecie niewłaściwego przełącznika.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
7 / 10
Wyświetlacz:
6 / 10
Komunikacja:
7 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
6 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
7 / 10
Płynność i wydajność:
7 / 10
Aparat:
8 / 10
Bateria:
4 / 10
Ekosystem:
6 / 10
Codzienne użytkowanie:
7 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

325 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top