Recenzja odkurzacza Samsung Powerbot VR9000

W czasach, kiedy ludzie są coraz bardziej zapracowani, a chwilę wolnego czasu wolą przeznaczyć na relaks, odkurzacze automatyczne są zdecydowanie na topie. Nic dziwnego – w końcu przyjemnie jest mieć urządzenie, które wykona za nas nieprzyjemną robotę. Tym razem mamy dla Was recenzję jednego z robotów Samsunga, zwanego VR9000. To flagowy model pośród odkurzaczy automatycznych koreańskiej firmy.

Odkurzacz wyróżnia się wyglądem na tle robotów konkurencji. Przypomina urządzenie z filmów science fiction opowiadających o życiu w przyszłości. Pomalowany jest na trzy kolory: po bokach biały, na górze czarny, a osłona silnika i włącznik mają barwę miedzianą. Odkurzacz ma przezroczysty pojemnik na kurz i brud, dzięki czemu widać, kiedy należy go opróżnić.

Z tyłu urządzenia znajduje się monochromatyczny wyświetlacz informujący o włączonym trybie, wybranych opcjach oraz konieczności opróżnienia go. Samsung VR9000 jest też wyższy od innych robotów automatycznych, przez co może mieć trudności z wjechaniem pod łóżka lub szafki. Dla porównania, flagowy model iRobot Roomba 980 ma 9,2 cm wysokości, natomiast prezentowany Samsung aż 13,5 cm.

Na spodzie urządzenia znajdują się duże koła o średnicy ponad 10 cm. To właśnie przez nie urządzenie jest aż tak wysokie. Umożliwiają one wjeżdżanie na dywany oraz pokonywanie progów bez większych problemów. Z przodu natomiast umieszczono szeroką na ponad 31 cm turboszczotkę, zdaniem producenta większą niż w modelach oferowanych przez konkurencję.

recenzja-powerbot-samsung-sesja-8 Recenzja odkurzacza Samsung Powerbot VR9000

Zestaw

Pilot

W zestawie, poza odkurzaczem, znalazł się pilot do sterowania urządzeniem. Jest on rozmiarów standardowego pilota od odkurzacza, jednak dodatkowo zwiększono jego grubość. W zamyśle mogło chodzić o to, aby w czasie sterowania umożliwić użytkownikowi pewniejszy chwyt, jednak w efekcie jest on trochę za gruby, zwłaszcza dla użytkowników o małych dłoniach. Grubość nadaje mu dodatkowo dosyć potężny wygląd, przez co wizualnie sprawia wrażenie dużo cięższego, niż jest w rzeczywistości.

recenzja-powerbot-samsung-sesja-8 Recenzja odkurzacza Samsung Powerbot VR9000

Pilot umożliwia włączenie robota, wybranie trybu sprzątania, a nawet wybór trasy, jaką będzie poruszał się VR9000. Sterowanie odbywa się za pomocą strzałek w prawo, w lewo i do przodu. Na środku umieszczono też duży przycisk play/pauza. Jednak innowacyjną cechą testowanego urządzenia jest funkcja „Point Cleaning”. Po wciśnięciu odpowiadającego jej przycisku pilot wyświetla czerwony wskaźnik na podłodze. Kiedy wskażemy wybrane przez nas miejsce, odkurzacz będzie jechał w tym kierunku. Umożliwia to w miarę płynne sterowanie robotem podczas cyklu sprzątania.

Inne akcesoria

Oprócz odkurzacza i pilota w pudełku znajdzie się oczywiście stacja dokująca. Jest niewielka, czarna, a opływową stylistyką nawiązuje do wyglądu robota. Wyposażona została w dwie diody – zieloną w kształcie baterii, informującą o ładowaniu urządzenia, oraz drugą, czerwoną, podświetlającą się wtedy, kiedy baza zostaje podłączona do prądu.

recenzja-powerbot-samsung-sesja-8 Recenzja odkurzacza Samsung Powerbot VR9000

Ostatnim z elementów zestawu VR9000 jest czujnik Virtual Guard, który wyświetla niewidzialną dla ludzkiego oka barierę. Barierę natomiast rejestrują sensory odkurzacza, dzięki czemu nie wjedzie on w odgrodzone miejsca. Jest to przydatne akcesorium, kiedy chcemy szybko wysprzątać jedno pomieszczenie i zależy nam na tym, aby odkurzacz w nim pozostał. Można je wykorzystać też po to, aby odgrodzić przedmioty narażone na zniszczenie, miejsca zabaw dzieci lub zwierząt.

recenzja-powerbot-samsung-sesja-8 Recenzja odkurzacza Samsung Powerbot VR9000

Dodatkowo producent przewidział w zestawie zapasowy filtr oraz specjalną szczoteczkę do czyszczenia urządzenia.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top