Test Samsung Galaxy J5: Przeciętniak w (prawie) każdym calu

Rodzina smartfonów Galaxy J powiększyła się o kolejny model – Samsung Galaxy J5. w odróżnieniu od niskobudżetowego Samsung Galaxy J1, to telefon ze średniej półki. Mimo że Samsung przyzwyczaił nas już, że jego logo na smartfonie jest kosztowne, tym razem mamy do czynienia ze smartfonem, którego wyposażenie i możliwości odpowiadają cenie. Konkurencja w tej klasie produktów jest jednak bardzo duża i, pomimo rozpoznawalnej marki, smartfon może nie trafić do szerszego grona odbiorców. Wszystko zależy od tego, czy południowokoreański gigant uczy się na swoich błędach. Czy po niezbyt udanym, niedrogim Samsungu Galaxy J1, najnowszy model może nas pozytywnie zaskoczyć? Pierwsza (recenzowana) wersja J5 została obecnie zastąpiona modelem Samsung Galaxy J5 2016.

specyfikacje-samsung-galaxy-j5

Stylistyka wszystkich telefonów Samsunga jest zbliżona, dzięki czemu łatwo można rozpoznać producenta, patrząc po prostu na urządzenie. Wygląd Galaxy J5 nie odbiega od dotychczasowego schematu: na dole przedniego panelu umieszczono fizyczny przyciski, dwa przyciski dotykowe, na tylnej ściance obudowy widnieje kwadratowy, lekko zaokrąglony obiektyw aparatu oraz dioda LED.

Chociaż urządzenie jest usytuowane o dwie klasy wyżej niż Galaxy J1, plastik z którego wykonano obudowę modelu wizualnie robi gorsze wrażenie. Tylny, błyszczący panel upiększono mieniącym się brokatem, co sprawiło że odciski palców są mniej widoczne na obudowie. Niektórzy z użytkowników smartfona mogą jednak uznać, że takie rozwiązanie czyni J5 mniej eleganckim. Matowe tworzywo stosowane w Galaxy J1 było bardziej estetyczne. Wizualnym atutem Samsunga Galaxy J5 jest ramka otaczająca obudowę, mimo że została wykonana z plastiku imitującego metal, dodaje uroku smartfonowi.

Tylna klapka solidnie przylega do urządzenia, użytkownik nie uświadczy żadnych niepożądanych dźwięków wynikających z nieprecyzyjnego dopasowania elementów. Telefon został skonstruowany z dużą precyzją.

Samsung Galaxy J5 został wyposażony w wyświetlacz o większej przekątnej, niż ten w modelu J1. Bez problemu można obsługiwać urządzenie jedną ręką. Przyczynia się do tego wąska ramka otaczająca ekran. Rozwiązanie takie poprawia zarówno ergonomię, jak i wygląd urządzenia.

Pokrywa tylnego panelu, podobnie jak w wielu innych modelach smartfonów Samsunga, jest zamykana na zatrzaski. Można błyskawicznie dostać się do wnętrza urządzenia, np. w celu wymiany jednej z dwóch kart micro-SIM, karty pamięci microSD lub baterii.

Najbliżsi konkurenci dla tego modelu to telefony Lumia 640, Moto G 2015, Xperia M4 Aqua oraz LG Spirit. W zestawie z telefonem użytkownik otrzymuje ładowarkę z kablem micro USB oraz słuchawki.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top