Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Recenzja Smart Timer Lite

Osoby prowadzące aktywny tryb życia lubią mieć wszystko pod kontrolą. Jeśli ma się dużo spotkań, wydarzeń czy też zajęć, dobrze pilnować, aby trwały one odpowiednią ilość czasu.

Smart Timer to darmowa, przydatna aplikacja, dzięki której użytkownik może ustalać czas wydarzeń oraz tworzyć łańcuch, składający się z dowolnej ich liczby.

Do czego służy (korzyść dla użytkownika)

Program umożliwia zapisanie wydarzenia wraz z wyznaczonym na niego czasem – gdy dobiegnie on końca, urządzenie informuje o tym za pomocą sygnału dźwiękowego, dźwięku budzika lub też informacji tekstowej. Jeśli użytkownika czeka wiele zajęć, może ułożyć z nich łańcuch wydarzeń. Np. ustala 10 minut na gimnastykę, potem kwadrans na wyprowadzenie psa, itp. Po rozpoczęciu wydarzenia należy uruchomić je w urządzeniu – od tego momentu czas będzie zaliczany do jego ukończenia. Dzięki temu użytkownik nie zapomni o niczym ważnym oraz poświęci na każdą akcję jego odpowiednią ilość.

Rozbudowanie, praktyczność

Po pierwszym uruchomieniu na ekranie Smart Timer jest pusto, jednak w miarę dodawania łańcuchów i wydarzeń pojawia się coraz więcej elementów. Jedyny limit to 99 łańcuchów lub zdarzeń, które można umieścić w okienku aplikacji. Warto odnotować dość praktyczną możliwość zapisania zdarzenia lub łańcucha jako powtarzalnych, jeżeli więc użytkownik wykonuje często te same czynności i poświęca im tyle samo czasu, nie musi za każdym razem wszystkiego od nowa wpisywać. Przydaje się to w wielu aspektach życia, znacznie ułatwiając organizację zajęć i umożliwiając zaprzestanie ciągłego spoglądania na zegarek.

Wygląd i interfejs

Interfejs programu jest dość minimalistyczny, mroczny i nie wygląda zbyt ciekawie – znajduje się tu zaledwie kilka opcji, zaś opisy tekstowe zdarzeń czy też ich nazwy trzeba wprowadzać ręcznie. Po tej operacji ma się własnoręcznie stworzoną listę lub zdarzenie. Wszystkie opcje rozmieszczone są tak, że nie ma problemu ze znalezieniem tego, czego się szuka. Może nie wygląda to najlepiej, ale brak rozbudowanych efektów graficznych pozytywnie wpływa na ilość zajmowanego przez aplikację miejsca w pamięci urządzenia.

Dostępne wersje (różnice między wersją płatną i darmową jeśli takowe istnieją)

Lite to bezpłatne wydanie komercyjnej wersji aplikacji. W płatnej możliwe jest kopiowanie stworzonych elementów oraz ich modyfikacja, nie ma także reklam, które pojawiają się u dołu ekranu w wydaniu bezpłatnym. Na szczęście są one nieinwazyjne i nie przeszkadzają w użytkowaniu programu.

Podsumowanie

Smart Timer to dobra pomoc dla osób, które chcą regularnie ćwiczyć czy też wykonywać inne czynności. Dzięki tej aplikacji nie muszą patrzeć na zegarek, ponieważ program poinformuje o zakończeniu czasu przeznaczonego na daną akcję. W porównaniu do standardowych alarmów jest on zdecydowanie bardziej rozbudowany, oferując możliwość stworzenia idealnie dopasowanych wydarzeń. Może on być świetnym rozwiązaniem dla osób, którzy często wykonują kilka czynności na raz lub po kolei np. gotowanie kilku rzeczy jednocześnie, systematyczny trening itp. Możliwość kopiowania i tworzenia niekończących się modyfikacji planów oznacza, że aplikacja będzie dla wielu osób znacznie lepszym rozwiązaniem niż np. kalendarz.

Wymagania systemowe: Android 2.1

Zalecana wysoka wydajność: nie

Rozmiar: 1,1 M

Odpowiednia dla dzieci: tak

Mikrotransakcje: nie

Koszt: za darmo

Producent: Denis Agapitov

Linki do płatnych wersji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.da.st&hl=en

Linki do oficjalnej strony gry / aplikacji: https://play.google.com/store/apps/developer?id=Denis+Agapitov

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close