Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Recenzja SoundHound

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.melodis.midomiMusicIdentifier&hl=pl

https://itunes.apple.com/pl/app/soundhound/id355554941?mt=8

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/soundhound/6bae10bf-e831-49b7-a51f-cee8e91c7b1d

Do czego służy (korzyść dla użytkownika)

SoundHound to ciekawa aplikacja dostępna w polskiej wersji językowej, przeznaczona na  Androida, iOS i Symbiana, której zadaniem jest  rozpoznawanie i wyszukiwanie zasłyszanych utworów muzycznych, np. z radia czy klubu.

Rozbudowanie, praktyczność

Sound Hound jest bardzo przydatną aplikacją, a przy tym prostą w użytkowaniu, dlatego każdy z łatwością powinien sobie poradzić z jej obsługą. Po jej uruchomieniu pojawia się czarny ekran, a na nim duży, żółty przycisk z napisem SoundHound. Wystarczy mieć dostęp do Internetu i wcisnąć przycisk w trakcie trwania danego utworu, a program sam rozpocznie jego rejestrowanie i wyszukiwanie. Dźwięk może być rejestrowany zarówno mikrofonem, jak również przez sam telefon w trakcie odtwarzania w słuchawkach (np. odtwarzacz muzyczny, radio FM). Należy jednak pamiętać, że w pierwszym przypadku kluczowa jest jakość. Zbyt ciche lub niewyraźne brzmienie może okazać się niewystarczający do poprawnego działania programu. SoundHound odnajduje i wyświetla tytuł piosenki, jej wykonawcę i nazwę albumu oraz, po rozwinięciu danej pozycji, inne informacje, jak np. szczegóły dotyczące albumu czy biografii artysty.

Zakładka „Co Nowego” pozwala na przeglądanie najczęściej wyświetlanych utworów w ostatnim czasie oraz wyszukiwanych przez innych użytkowników aplikacji, dając tym samym dostęp do ogromnej bazy utworów muzycznych. SoundHound umożliwia również wyszukiwanie teledysków w portalu YouTube oraz skonfigurowania aplikacji z kontem na Facebooku lub Twitterze, na którym można podzielić się wyszukanym utworem z przyjaciółmi.

Wygląd i interfejs

Jak prezentuje się efektywność programu Sound Hound w kwestii wyszukiwania muzyki? Z tym bywa różnie. Niektóre utwory można odnaleźć stosunkowo łatwo, podczas gdy inne są dla aplikacji mało czytelne. Podczas słuchania radia przy normalnej głośności SoundHound sprawdził się w 7 na 10 przypadków, bo aplikacja miewa problemy z rozpoznaniem utworu w zamkniętym pomieszczeniu.Wyszukiwanie utworów też bywa problematyczne. Mimo to program dobrze sprawdza się w przypadku utworów zagranicznych, nawet tych mniej znanych.

Dostępne wersje (płatna lub darmowa)

SoundHound dostępny jest w dwóch wariantach – płatnym i darmowym.  Bezpłatna wersja pozwala na identyfikację nieograniczonej liczby utworów (kiedyś można było tylko 5 miesięcznie), ale nie oferuje widżetu na pulpit, który dostępny po zakupie programu. Dzięki temu dodatkowi użytkownik może włączyć rozpoznawanie piosenki bez uruchamiania aplikacji.

Podsumowanie

Sound Hound to doskonała aplikacja dla wszystkich tych, którzy chcą być na bieżąco z nowościami muzycznymi. Funkcjonalność aplikacji i niezawodność (w przypadku zagranicznych kawałków) jest naprawdę warta uwagi. Mimo paru błędów program bardzo dobrze radzi sobie z odnajdywaniem piosenek  oraz daje użytkownikowi dostęp do szerokiej gamy utworów praktycznie z każdego gatunku muzycznego.

Back to top button