Recenzja WWF Poradnik (darmowa) – Android, iOS

recenzja-wwf-poradnik

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.goldensubmarine.wwf

https://itunes.apple.com/US/app/id834413018?mt=8

Każdy powinien dbać o środowisko, jednak nie każdy wie jak. Na szczęście, niniejsza aplikacja może to zmienić, dzięki zawartym w niej, licznym poradom oraz sugestiom.

Do czego służy

Program ma na celu edukację Polaków, by Ci wiedzieli w jaki sposób powinno się dbać o środowisko. Przy okazji wiele zawartych w aplikacji rad pozwala obniżyć koszty podróżowania lub podpowiada, jakie produkty warto spożywać, by być zdrowszym.

Rozbudowanie, praktyczność, skuteczność

Trudno mówić w przypadku WWF Poradnik o rozbudowaniu, gdyż jest to raczej zbiór porad i informacji. Nie mniej, znaleźć w nim można ciekawostki dotyczące podróżowania, warzyw, owoców, ryb, emisji dwutlenku węgla itp. Mogą one być bardzo przydatne, gdy np. nie chce się kupować ryb, którym grozi wyginięcie. Program ułatwia też przekazanie darowizny na rzecz fundacji, dzięki której efektywniej będzie ona mogła chronić zagrożone, polskie gatunki.

Zarówno praktyczność, jak i skuteczność aplikacji zależą od nastawienia konkretnej osoby i jej stosunku do ochrony środowiska. Mając odrobinę dobrej woli może ona sprawić sporo dobrego, a także umożliwić szerzenie wartościowej wiedzy wśród obytej z elektroniką młodzieży.

Wygląd i interfejs

Wizualny aspekt WWF Poradnik robi spore wrażenie. Aplikacja jest minimalistyczna, w tle widoczne są piękne zdjęcia zależne od wybranego działu (fotografia rysia jest naprawdę świetna), a wyświetlane napisy dobrze komponują się z resztą.

Obsługa programu jest banalna i nawet dziecko powinno sobie z nią poradzić. Jedynie początkowy kreator pytający o numer telefonu, imię oraz adres e-mail nie każdemu się spodoba. Na szczęście, można go pominąć bez podawania jakichkolwiek danych.

Podsumowanie

Im więcej aplikacji podejmujących tego typu inicjatywy, tym lepiej. Wyrabianie prawidłowych nawyków wśród ludzi jest bardzo ważne i pozytywnie wpływa na środowisko. Ponadto, aplikacja jest dopracowana i zawiera sporo interesujących ciekawostek, z którymi warto się zapoznać, a do tego jest darmowa.

Pluses

W ciekawy i łatwy do przyswojenia sposób edukuje, jak dbać o środowisko
Aplikacja działa w szczytnym celu
Ładny, prosty w obsłudze, minimalistyczny interfejs
Dużo interesujących ciekawostek dotyczących różnych dziedzin

Minuses

Duży nacisk na przekazywanie darowizn na rzecz fundacji
Po zapamiętaniu wszystkich porad i informacji program staje się bezużyteczny

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top