Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Test Samsung Duos

To klasyczny telefon z 2011 roku, obsługujący dwie karty SIM jednocześnie. Nie ma on zbyt wielu multimedialnych funkcji, ale nadrabia to długim czasem pracy na baterii i niezawodnością.

Wykonanie i wygląd

Słuchawka jest wyjątkowo dobrze wykonana, jak na Samsunga. Przód obudowy zrobiono z aluminium, a pokrywę baterii z przyozdobionego drobnym wzorem plastiku, dzięki któremu się nie rysuje i dobrze leży w dłoni. Telefon na pierwszy rzut oka trochę przypomina Sony Ericssona C702, co trudno uznać za wadę. Warto też wiedzieć o rzadkiej, ale bardzo stylowej wersji C3322, czyli La Fleur, która skierowana jest do kobiet.

Klawiatura ma oddzielone od siebie przyciski i dobrze się na niej pisze nawet bez patrzenia. Szkoda tylko, że klawisze nie są wykonane z aluminium, ale to akurat drobiazg.

Menu i aplikacje

Wykorzystany system operacyjny oferuje wyjątkowo dużo funkcji (jak na tak proste urządzenie). M.in. są to: kalendarz, Facebook, Twitter, przeglądarka internetowa, komunikator internetowy Parlingo, e-mail, odtwarzacz muzyczny i kilka innych. Jak na tak niezaawansowane urządzenie obecność tylu narzędzi internetowych jest imponująca, chociaż brak 3G, Wi-Fi oraz niewielki ekran dają do zrozumienia, że nie jest to sprzęt stworzony do przeglądania Sieci. Rzecz jasna, C3322 to nie smartfon, ale niewymagające osoby powinny być zadowolone.

Wyświetlacz

Ekran ma 2,2 cala i rozdzielczość 240 x 320 pikseli. Obraz jest wystarczająco ostry (jak na urządzenie tego typu), a czcionki wyraźne. Drażni za to niska czytelność w słońcu – o odpisaniu na SMS-a w ładną pogodę raczej można zapomnieć. Kolory są dosyć wyblakłe, kąty widoczności wąskie, ale w tak prostym urządzeniu w niczym to nie przeszkadza.

Aparat

Trudno spodziewać się cudów po matrycy 2 Mpix. W idealnych warunkach oświetleniowych jest możliwe zrobienie znośnego zdjęcia, ale nic ponadto. Niestety, telefon nie nadaje się do fotografowania bliskich obiektów ze względu na brak autofocusa. Z kolei nieobecność diody doświetlającej uniemożliwia robienie zdjęć w ciemniejszym otoczeniu.

Filmiki nagrywane w komicznej rozdzielczości 176 x 144 pikseli trudno za cokolwiek pochwalić. Widać na nich niewiele i brakuje im płynności, dlatego nadają się jedynie do oglądania na ekranie telefonu.

Multimedia i Internet

Jakość rozmów i zasięg stoją na bardzo przyzwoitym poziomie. Oczywiście, o oglądaniu filmów można zapomnieć. Przeglądarka nie za dobrze radzi sobie z rozbudowanymi stronami internetowymi. Przeszkadza też brak łączności 3G oraz Wi-Fi, bez których szybkość wczytywania danych stoi na bardzo niskim poziomie. Całkiem przyzwoita jest za to jakość dźwięku w słuchawkach (niestety, trzeba się w nie zaopatrzyć samodzielnie), więc z C3322 można robić przenośny odtwarzacz muzyczny. Należy jednak pamiętać, że wbudowane 45 MB pomieści tylko kilka piosenek, więc konieczne jest zakupienie karty microSD (do 16 GB).

Bateria

Czas pracy na jednym ładowaniu zależy od liczby używanych jednocześnie numerów. W przypadku dwóch kart SIM telefon wytrzymuje około tygodnia. Z jedną można dobić nawet do 14 dni, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Obsługa dwóch kart SIM

Duos C3322 umożliwia korzystanie z dwóch numerów w tym samym momencie. Przełącznikiem na obudowie można wybrać, z której karty mają być wykonywane połączenia. Trzeba jednak pamiętać, że w trakcie rozmowy działa tylko używany w danym momencie numer, a drugi zostaje tymczasowo wyłączony i nie można się na niego dodzwonić.

Podsumowanie

Można zaryzykować stwierdzenie, że to jeden z najlepszych i najładniejszych klasycznych telefonów Samsunga. Wyróżnia się on niezawodnością i bardzo dobrze wykonaną obudową. Z kolei obsługa dwóch kart SIM jednocześnie jest ciekawym dodatkiem, który również można uznać za spory atut tego modelu. Trzeba jednak pamiętać, że możliwości internetowe i multimedialne C3322 są bardzo ograniczone, co wielu użytkownikom może przeszkadzać. Dla osób, które nie przepadają za Samsungiem, a szukają innego telefonu z dual-SIM i wytrzymałą baterią, dobrym wyborem może być Nokia Asha 206.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button