Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Test Samsung E1100

Jest to jeden z najtańszych telefonów koreańskiego producenta. Od tańszego Samsung E1070 różni tylko odrobinę większym ekranem, trochę ciekawszym wyglądem i nieznacznie większym ciężarem.

Wykonanie i wygląd

Wykonanie słuchawki niewiele różni się od tańszego E1070. Nadal cała obudowa jest plastikowa, ale pozbyto się taniego, błyszczącego plastiku, który szybko się rysował. E1100 jest w całości zrobiony z matowego tworzywa, a na bokach pojawiły się kolorowe akcenty. Niestety, spasowanie elementów pozostawia nieco do życzenia – obudowa irytująco trzeszczy. Względem mniejszego brata klawisze klawiatury są umieszczone pod niewielkim kątem, co nadaje urządzeniu charakteru. Poza tym to zwykły, klasyczny telefon, którego zupełnie nie czuć po wsadzeniu do kieszeni.

Klawiatura w dalszym ciągu jest bardzo wygodna, ma stosunkowo duże klawisze, które dodatkowo pokryto gumowym tworzywem.

Menu i aplikacje

Słuchawka korzysta z zamkniętego, bardzo ograniczonego systemu operacyjnego. Znalazło się w nim miejsce dla kalendarza, listy kontaktów (do 200 pozycji), kalkulatora, budzika, notatnika i latarki. Ta ostatnia została umiejscowiona na górnej krawędzi słuchawki i całkiem dobrze spełnia swoje zadanie. Nie ma nawet odtwarzacza MP3 czy radia FM, więc użytkownik skazany jest na wbudowane dzwonki polifoniczne.

Wyświetlacz

Ma 1,5 cala i niską rozdzielczości 128 x 128 pikseli. Jest on tylko odrobinę większy niż w modelu E1070. Różnica między nimi jest jednak tak niewielka, że trudno ją odczuć. Niestety, ekran nadal jest za mały dla osób ze słabszym wzrokiem i w takim przypadku lepszy będzie jeden z modeli np. Emporii. Jego czytelność w słońcu jest akceptowalna, ale jakość wyświetlanego obrazu trudno uznać za zadowalającą.

Bateria

E1100 działa tak samo długo, jak E1070, czyli ok. 5 dni przy 20 minutach rozmów dziennie. Jeśli słuchawka leży nieużywana, to liczyć można na ponad tydzień bez ładowania ogniwa, co może być szczególnie przydatne podczas wyjazdów.

Podsumowanie

Tanie telefony mają to do siebie, że są bardzo podobne. Trudno znaleźć w tej słuchawce jakieś charakterystyczne cechy, ale wbudowana latarka i niska cena są jej niewątpliwymi zaletami. Jeśli jednak przeszkadza komuś kiepska jakość obudowy, to na rynku dostępny jest też odrobinę droższy model Samsung E1120 z metalową pokrywą baterii i trochę wygodniejszą klawiaturą. Jednak warto zastanowić się nad np. Nokią 100, która za podobne pieniądze oferuje znacznie lepszą baterię i do tego radio FM.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close